Diskuse k článku: Umělé oplodnění v Evropě

Vložil/a SF | 2007-10-08 22:54:17
to ako 2
P.S.: ale! ocenily bychom nějaká článeček o "L" podnikavé ženě nebo kariérní hvězdě, aspoň bychom rozšířily sekci "L ženů. díky!!-)
Vložil/a SF | 2007-10-08 22:48:53
to ako
nějak mi není jasné, čím se téma "L a práce" liší od tématu "žena a práce", prosím blíže osvětlit-)
dále: kariéra a dítě se nevylučují a ještě dále: kariéra není vše. praví žena středního věku.
Vložil/a ako | 2007-10-07 23:57:46
Chybí tu téma L + kariéra
Jenom mi na těch stránkách chybí sekce o práci. Něco jako L a práce. I když web nemá v čr obdoby, je spíš nasměrován na mateřskou roli ženy, ale dneska přece mladé ženy nejdřív (nebo alespoň také) myslí na svou kariéru.
Vložil/a Nekyia | 2007-10-05 22:27:43
....
Svět je takovým, jaký ho vidíme - já, ako, AG ... každá/ej má svůj svět a všichni jsme v tom vidění vlastně radikální :-) // Ehm, abych taky trochu přispěla do diskuze :-) A protože tohle je můj první příspěvek tady, tak bych všem, co tyhle stránky tvoříte, za ně chtěla moc poděkovat - jsou výborný a ráda se sem vracím ;-)
Vložil/a AG | 2007-10-05 20:31:52
diky,
za velkolepe vyjadreni postoje:D
Ja osobne se vic snazim oddelovat nazory na sirsi jevy a deni s mymi soukromymi mikroskopickymi.
U tebe se to, zda se, splyva v jedno. Proto jsi tak radikalni a jednoznacna. A asi te to moc nenadchne, ale jsi v tom svem presvedceni i trochu roztomila-))
Vložil/a ako | 2007-10-04 14:12:00
...
Abych to upřesnila - pro své soukromí akceptuji pouze některé L, jinak ostatní část populace (=všichni muži a ženy, které bez nich "nemohou dýchat") ve svém soukromí totálně ignoruji. Existují pro mě jen tehdy, když mám s nimi nějaké jednorázové obchodní jednání. NEsnažím se velkoryse stavět mosty mezi lesbictvím a ostatní společností, protože vím, že bude trvat tisíce generací, než se to změní...

Vyrůstala jsem totiž v rodině, kde muži nic neznamenali, byli bráni jako servis, ale láskou k nim nikdo nepřekypoval, nikdo jim "nechodil pro pivo", a byli pod neustálou palbou kritiky. Abych to upřesnila, ženy z mé nejbližší rodiny se chovaly k mužům úplně stejně, jako se chová většina společnosti k ženám. Proto mám názor, že muži by měli zůstávat doma a starat se o chod rodiny, ženy by měly vydělávat a dělat kariéru (no, hlavně teda lesbičky ;-))) ). Pokud by muži chtěli pracovat, dala bych jim menší mzdu, nechala bych je dělat méně kvalifikovanou práci a také bych raději viděla, kdyby stálo více mužů na zastávkách MHD s igelitkama narvanýma nákupem, zatímco ženy by jezdily v luxusních autech (jedno auto - jedna žena). Extrémismus? Je to jen přesný opak toho, co existuje dneska. Takže pokud mě někdo nazve extrémistkou, tak já odpovídám ano, jsem, ale extrémista je ten druhý také.

Z České Republiky mi je nejbližší - nejpřirozenější názor režisérky Věry Chytilové, když jsem jí nedávno poslouchala v Noci s Andělem mluvit k ženské otázce. Olga Sommerová je už pro mě umírněnější.

Mám velké obavy z jedné věci: a to, že generace současných mladých žen, jejichž pohled na společnost se formoval od revoluce (89) až do nyní, bude velmi silně ovlivněna tímto totalitním (ó jak populární slovo) sexismem. Jde totiž o to, že za komunismu byly ženy chráněny sociálním systémem, za vyspělého kapitalismu (USA a Západ Evropy) jsou ženy relativně chráněny dokonalejší demokracií (a oficiálními antidiskriminačními opatřeními).
My máme pořád meziobdobí, ve kterém se teprve o antidiskriminaci uvažuje, a uvažuje se jenom proto, že nás zbytek Evropy za "neandrtálství" kritizuje.

Jsem introvert a workholik a zařídila jsem si život tak, abych se mohla na práci plně soustředit (i když mě to stálo změnu původního oboru, který byl bohužel týmový). Nejsem aktivistka, nikdy bych nehájila ženy milující muže a vím, že i spousta dnešních lesbiček (obzvláště pokud nepobyly delší dobu ve vyspělejších zemích - ovšem ne jako au-pair!) jedná sexisticky i vzhledem k sobě samotným.

To, že existuje diskriminace žen a že naše země na tom není nijak dobře, beru jako negativum, od kterého se plně distancuji, stejně tak jako od lidí, kteří se na něm aktivně podílejí.
Vložil/a AG | 2007-10-03 21:39:01
jojo,
zijeme v androcentrické spolecnosti. Urcite by se ti libila knizka od P. Boudrieua (francouzsky sociolog) "Nadvlada muzu", ktery, ac muz, pise o socialne vykonstruovanem (a tedy defakto ideologickem) deleni podle pohlavi, kde to muzske je dominantni, o tom, kterak se tohle deleni pak promita do vsech sfer spolecnosti a pronika i celym zapadnim myslenim a jevi se (opet ideologicky) jako neco udajne "prirozeneho", s nimz nelze nic delat.

Ale: je to tak hluboce zakorenene, ze je blbost vinit z toho muze, natoz pak konkretni muze. Na udrzovani tohohle stavu se podileji vsichni, nejen muzi. Je to zakorenene ve vsech institucich, je to zakorene strasne hluboko, podileji se na tom vlastne i zenske - a nejen ty, ktere prijimaji svou "submisivni" roli, ale i ty, ktere kdyz se chteji dostat na nejake "muzske posty", prejimaji ty "muzske principy".

Jde o to, ze takhle ideologicky maskulinne neni spolecnost clenena na urovni konkretnich muzu, ale na urovni institzuci, pozic, funcki.
Nenavidet kvuli tomu vsechny chlapy je fanatismus.
Vložil/a ako | 2007-10-03 14:57:13
....
..."Chlap je tam potreba pouze aby figuroval formalne " ... to je přece velmi nepříjemné a alespoň pro mě ponižující !!! Já jsem si svůj život zařídila tak, že žádného spermoně na nic [slovy: NA NIC] nepotřebuji ani formálně !!! To si raději zajedu na práci na západ a všechno si oficiálně zaplatím.

A pořád tam ještě platí ta platová diskriminace ženy....

Když jsem totiž byla mladší, nad těmito věcmi jsem ani nepřemýšlela. ALE jak šel čas dál, začaly se mezi mnou a mými kolegy (muži) vytvářet sakrametsky velké "nůžky! (rozdíly). Pracovala jsem totiž v oboru, ve kterém se ženy ve vyšších postech v postatě nevyskytují, a když, pak jen tehdy, pokud jsou manželkami mužů ze stejného oboru.
Vložil/a AG | 2007-10-03 11:28:02
Chybka, Ako,
snatek na umele oplodneni potreba neni. Chlap je tam potreba pouze aby figuroval formalne - bez nutnosti mit s zenou oficialne vztah. Ale pri porodu uz uveden byt nemusi a doma uz nemusi byt pak vubec-)
Vložil/a ako | 2007-10-03 10:12:19
....
Chybka dámy:
1. Topolánek ani ostatní z vlády, poslanci ani senátoři přece s oplozením nemají problémy - napustí manželku a je "zaděláno".

2. Je tu ještě jiná věc. L nejsou pro ně jen nějaké iracionální brr, jsme pro ně velmi vážnou hrozbou. Když začnou s umělým oplozením lesby, pak není důvod, proč by o takové oplození neměly zájem i hetery. No vemte si: kolik vdaných žen s dětmi skutečně chce mít klasického českého heterosexuála (mnohdy arogantního, líného, špinavého, neschopného a egoistického) doma? Já osobně věřím, že jak se tvrdí, že jsou 4% čistých homosexuálů, tak jsou i 4% čistých heteráků. Zbytek je bisexualita, která se v současnosti realizuje v hetero vztazích PRÁVĚ kvůli zastaralému způsobu reprodukce.

Kdyby ženy dostaly plat za všechny odpracované hodiny a mohly být umělě oplozeny bez nutnosti mít samce po boku, asi by procento sňatků podstatně kleslo.

Jinými slovy ta diskriminace na nás je jen proto, abychom těm bastardům dělaly služky (i v práci) a zvyšovaly sebevědomí.
Vložil/a AG | 2007-10-01 23:12:27
Coz o to,
decka mozna maji, ale pro kazdy dite potrebujou prave jedno auto. Kdyby to slo, odepisovali by i deti z dani. A kdyby se naopak platily z deti dane, treba by povolili umely oplodneni i lesbam:D
Vložil/a SF | 2007-10-01 22:22:15
to ako
to bude tím, že super auto má každý poslanec. ale děcka? a nedejbože nějaké lesby?? brrr, ruce pryč.
Vložil/a ako | 2007-10-01 20:11:32
....
Ano, český právní řád například řeší, jestli si podnikatelé mohou odepsat z daní Volvo a další luxusní auta.


Nový příspěvek

kod Opište znaky z obrázku
Pokud vám dojdou slova, jsou k dispizici emotikony. Používejte je, prosím, střízlivě.
Poznámka: provozovatelky serveru lesbickykoutek.cz nejsou odpovědné za obsah příspěvků ostatních uživatelů.
 
Část tohoto portálu má inzertní charakter. Zadávání nepravdivých údajů je v rozporu se zákonem.
Provozovatel portálu lesbickykoutek.cz neodpovídá za případné vzniklé škody uživatelů seznamky na tomto serveru.