Coming-out v 88 letech

a mediální boom

Coming-out v 88 letech
V časopise Newsweek vychází seriál esejů čtenářů My Turn. V zářijovém čísle vyšla esej 88leté Loraine Barrové, která se po 44letém soužití se ženou, rozhodla přiznat ke své orientaci. Loraine Barrová se narodila v Chicagu a většinu života prožila v Jižní Kalifornii; do ženy - vdané profesorky - se poprvé zamilovala na vysoké škole ve 28 letech. O 10 let později se seznámila s Mary Frances Pierceyovou, která měla 6letého syna z předchozího manželství - obě tehdy pracovaly jako probační úřednice okresního úřadu v Los Angeles. Prožily spolu 44 let a i když podstatu svého vztahu tajily, mnozí jejich přátelé a známí ji znali.
Barrovou prý ke coming-outu inspirovala její kamarádka. "Když jsem ji viděla, napadlo mě: proboha, vždyť už mě nikdo nevyhodí, je mi 88, rodiče už zemřeli... Přesto jsem měla strach. Trvalo mi několik dní, než jsem svou esej hodila do schránky." (dojímací článek o L.B. s video prezentací zde)
Příběh paní Barrové zvláštně koresponduje s řadou amerických televizních pořadů, ve kterých svou orientaci otevřeně přiznávají bývalí sportovci, herci i politici. Jedním z posledních je pořad Gay Around the World uvedený v rámci talk show populární televizní moderátorky, literární kritičky a vydavatelky Oprah Winfreyové. O tom, jaký je život gayů a leseb v USA a ve světě, v něm mluvili mj. indický princ Manvendra Singh Gohil, jamajská aktivistka Staceyann Chin, bývalý hráč americké basketbalové ligy John Amaechi (jedna z tváří nové kampaně organizace GLAAD) a gay z Egypta, který po ročním věznění žije v emigraci v Paříži. (stránky pořadu s videozáznamy zde)
Sylva Ficová (2007-10-25 01:22:59)

VSTUP DO DISKUSE (Počet reakcí: 2) » (dnes: 0) 
Část tohoto portálu má inzertní charakter. Zadávání nepravdivých údajů je v rozporu se zákonem.
Provozovatel portálu lesbickykoutek.cz neodpovídá za případné vzniklé škody uživatelů seznamky na tomto serveru.