Prezident Obama chce zrušit diskriminaci homosexuálů v armádě

Prezident Obama chce zrušit diskriminaci homosexuálů v armádě
Americký president Barack Obama prohlásil, že zruší politiku „neptej se, neříkej“ (don´t ask, don´t tell), která sice umožňuje homosexuálům sloužit v armádě, ale pouze v případě, že se nepřiznají ke své sexuální orientaci, že ji budou tajit (diváci L Wordu si určitě pamatují dějovou linii v seriálu, která se tomuto absurdnímu pravidlu věnovala). Prohlášení učinil ve Washingtonu před tisíci homosexuály na dobročinné večeři největší americké gay a lesbické organizace the Human Rights Campaign.
Prezident Obama je totiž docela pod tlakem amerických homosexuálů, z jejichž práv si udělal jedno z předvolebních témat a zatím „skutek utek“. Někteří aktivisté ho kritizují i kvůli tomu, že zatím neučinil žádné kroky v otázce manželství stejnopohlavních párů.

A tak sliboval a sliboval (bez konkrétních časových údajů, věrný heslu „slibem nezarmoutíš“), vyzval americké homosexuály k důvěře v jeho administrativu a apeloval na americký kongres, aby zrušil zákon o ochraně manželství, který oklešťuje práva manželů stejného pohlaví (bere jim právo na federální sociální podporu a umožňuje jednotlivým státům ignorovat homosexuální manželství legalizovaná v jiných státech).

Tak uvidíme, zda se Obamovy sliby (ale že je umí přednést!!! mrkněte na video ve zdrojovém článku!) dočkají za jeho úřadování zhmotnění v americké legislativě...

Zdroj: BBC
Anna Jančaříková (2009-10-12 02:26:08)

VSTUP DO DISKUSE (Počet reakcí: 4) » (dnes: 0) 
Část tohoto portálu má inzertní charakter. Zadávání nepravdivých údajů je v rozporu se zákonem.
Provozovatel portálu lesbickykoutek.cz neodpovídá za případné vzniklé škody uživatelů seznamky na tomto serveru.