Island má lesbickou premiérku

Jóhanna Sigurdardóttirová v čele islandské vlády

Island má lesbickou premiérku
V čele islandské vlády koncem tohoto týdne stane dosavadní ministrině sociálních věcí Jóhanna Sigurdardóttirová. Pokud k tomu skutečně dojde, bude se jednat o první (otevřeně) lesbickou předsedkyni vlády na celém světě. Ačkoli motivem, který na Islandu vedl k tomu, že jí by tato funkce nabídnuta, nejsou zájmy homosexuální minority, ale ekonomické a politické důvody, jedná se pohledem naší komunity bezesporu o velký (nejen) symbolický akt.
Důležité je jednak to, že se ve světě začínají objevovat otevřeně homosexuální politici, ještě důležitější je ale fakt, že se nad jejich orientací nikdo nepozastavuje jako nad něčím problematickým. Toto přesně prý je případ paní Sigurdardóttirové. V článku v lidovkách se píše, že „Ačkoli patří mezi nejoblíbenější političky, její orientace není tím, co Islanďany zajímá.“

Přiznám se, že jsem o ní do včerejška nevěděla a to, co vím nyní, je založeno pouze na onom článku v lidovkách. Jedná se o 66letou dámu, která od roku 2002 žije v registrovaném partnerství a má prý silné (neekonomické :-)) sociální cítění. Ideální kombinace!

Zdroj:


Lidovky
GayPolitics.com
Anna Jančaříková (2009-01-31 18:44:34)

VSTUP DO DISKUSE (Počet reakcí: 8) » (dnes: 0) 
Část tohoto portálu má inzertní charakter. Zadávání nepravdivých údajů je v rozporu se zákonem.
Provozovatel portálu lesbickykoutek.cz neodpovídá za případné vzniklé škody uživatelů seznamky na tomto serveru.