Hvězda Pobřežní hlídky gay tátou

Hvězda Pobřežní hlídky gay tátou
Herec Jaason Simmons, v 90. letech známý jako plavčík Logan Fowler ze seriálu Pobřežní hlídka, se před několika dny veřejně přihlásil ke své homosexuální orientaci. Simmons poskytl rozhovor australskému časopisu New Idea spolu se svým přítelem, irským hercem Johnem O’Callaghanem. Společně žijí v Kalifornii, kde vychovávají Johnova 6letého adoptivního syna Odina a plánují svatbu v Kanadě, jedné z pěti zemí na světě, kde mají stejnopohlavní svazky stejná práva jako heterosexuální manželství. "Děláme to pro naši rodinu a pro našeho syna," prohlásili.
Simmons po třech letech účinkování v seriálu Pobřežní hlídka předčasně ukončil spolupráci s hollywoodským studiem a strávil nějaký čas v buddhistickém klášteře ve Walesu. Po nějaké době se k herectví vrátil a účinkoval v londýnských divadlech a nezávislých filmech. Aktivně také bojuje za záchranu deštných pralesů v Tasmánii, odkud pochází. Vzhledem k tomu, že v Tasmánii byla homosexualita dekriminalizována teprve roku 1997, Simmonsovo veřejné vystoupení vítají tamní GLBT organizace. "Úspěch Jaasona Simmonse v profesionálním i osobním životě dává mladým Tasmáncům signál, že svých cílů mohou dosáhnout a nemusí se nechat omezovat předsudky jiných," prohlásil mluvčí Tasmánské skupiny za práva gayů a leseb, Rodney Croome.

Simmonsův přítel, herec John O'Callaghan, vystupuje především v televizních seriálech a v divadle. Se svým adoptivním synem Odinem se seznámil před třemi lety během dvouměsíčního pobytu v Ugandě, kam odjel s kamarádem dokumetaristou. Odin v té době vyrůstal v sirotčinci spolu s dalšími 50 dětmi a trpěl v té době malárií. Po devítiměsíčních peripetiích s úřady získal John Odina do péče. Oba noví Odinovi tátové doufají, že zveřejnění jejich příběhu inspiruje další lidí k tomu, aby adoptovali děti ze subsaharské Afriky, kde v současné době žije na 34 milionů sirotků.

zdroj:
Pink News
AfterElton.com
PDF soubor rozhovoru pro časopis New Idea i s dalšími fotkami je na oficiálních stránkách Jaasona Simmonse
Sylva Ficová (2008-03-23 23:09:46)

VSTUP DO DISKUSE (Počet reakcí: 1) » (dnes: 0) 
Část tohoto portálu má inzertní charakter. Zadávání nepravdivých údajů je v rozporu se zákonem.
Provozovatel portálu lesbickykoutek.cz neodpovídá za případné vzniklé škody uživatelů seznamky na tomto serveru.