Slovenská politička podpořila adopce LG párů

Videorozhovor s Monikou Beňovou-Flašíkovou

Slovenská politička podpořila adopce LG párů
Minulý týden ve videopořadu slovenského serveru SME.sk Na výsluchu podpořila adopci dětí homosexuálními páry slovenská europoslankyně za stranu Smer Monika Beňová-Flašíková. Prohlásila, že sexuální menšiny by měly mít stejná práva jako většinová společnost, a jako vůbec první slovenská politička se pozitivně vyjádřila o rodičovství LG párů.
1. část videopořadu:


2. část:


Podle Hany Fábry, lesbické aktivistky z neformální expertní a aktivistické sítě QueerForum, je vystoupení poslankyně Beňové-Flašíkové "přelomové, protože na Slovensku konečně zazněl názor, který reflektuje i hlasy na podporu zrovnoprávnění našich partnerských svazků i s možností adoptovat dítě".

"Tato vyjádření vítáme především proto, že signalizují novou naději pro otvírání očí a akceptování skutečnosti, že už dnes vyrůstají v rodinách gayů a leseb děti, a že tato skutečnost není žádným morálním strašákem nebo ohrožením rodiny jako takové, jako se to dosud snažili prezentovat někteří politici a političky. Gayové a lesby, kteří a které jsou rodiči, a jejich děti, mají mít stejná práva," doplnila psycholožka ze sítě QueerForum Andrea Sváková.

zdroje:
tisková zpráva sítě QueerForum
SME.sk
Sylva Ficová (2008-03-04 20:26:59)

VSTUP DO DISKUSE (Počet reakcí: 0) » (dnes: 0) 
Část tohoto portálu má inzertní charakter. Zadávání nepravdivých údajů je v rozporu se zákonem.
Provozovatel portálu lesbickykoutek.cz neodpovídá za případné vzniklé škody uživatelů seznamky na tomto serveru.