Gay tučňáci nevhodní pro děti

Gay tučňáci nevhodní pro děti
Předseda Okresní rady státních škol v americkém Londonu (Virginia) tento týden vyřadil z žákovských knihoven všech základních škol knihu And Tango Makes Three (Tango potřebuje tři). Příběh dvou samečků-tučňáků, kteří spolu vychovali mládě, bude od nynějška k dispozici jen starším žákům nebo rodičům.

Autory dětské knížky jsou Peter Parnell a Justin Richards a k jejímu napsání je inspiroval skutečný příběh z newyorské zoo v Central Parku. Dva tučňáci udičkoví, Roy a Silo, spolu v zoo žili 5 let jako pár, když si jejich ošetřovatelé všimli, že se snaží vysedět oválný kámen podobný vejci. Když si ošetřovatelé uvědomili, že jde o dva samečky, podstrčili jim vejce smíšeného páru tučňáků, jemuž se v minulosti už dvakrát nepodařilo jedno vejce vysedět. Po 34 dnech se Royovi a Silovi narodila zdravá samička, která od chovatelů dostala jméno "Tango".
I když kniha And Tango Makes Three získala několik amerických literárních cen a mnohé školy ji doporučují jako vhodnou četbu pro děti a mládež, v některých částech USA vyvolala bouřlivé reakce, spory a dokonce zákazy. Ředitelé některých škol se pohoršeným rodičům postavili, jinde ji přesunuli do polic s literaturou faktu - zřejmě proto, aby ji mladší žáci tak snadno neobjevili. Postoj předsedy ředitele Okresní rady státních škol v Londonu zatím patří k těm nejkonzervativnějším.

zdroje:
Washington Post
gay news blog

v ČR se dá knížka objednat třeba tady.
Sylva Ficová (2008-02-16 14:03:33)

VSTUP DO DISKUSE (Počet reakcí: 15) » (dnes: 0)



 
Část tohoto portálu má inzertní charakter. Zadávání nepravdivých údajů je v rozporu se zákonem.
Provozovatel portálu lesbickykoutek.cz neodpovídá za případné vzniklé škody uživatelů seznamky na tomto serveru.