13letá bojovnice za práva L/G rodin

13letá bojovnice za práva L/G rodin
Za rovnoprávnost homosexuálních rodin bojují i děti: 13letá Rebecca Lazarus z Connecticutu za svůj boj za legalizaci stejnopohlavních sňatků dokonce loni v listopadu dostala cenu od městské školní rady. Vystupuje v rozhlase, na setkáních občanských sdružení, založila místní pobočku organizace L/G rodičů a jejich dětí COLAGE, jejímiž členy je v současné době už 40 rodin, a letos se yúčastní konference True Colors, Inc. Sexual Minority Youth and Family Services.

Rebecca žije se svým bologickým otcem Lazarem, který pracuje v reklamní agentuře, a jeho přítelem Charettem, manažerem místního podniku. "Jsem jako každé jiné dítě. Moje rodina se od vaší liší jen tím, že moji rodiče se nemohou vzít... i když jsou spolu už osm let," řekla Rebecca v rozhovoru pro deník Journal Inquirer.

Přestože Lazarus a Charette loni v červnu uzavřeli registrované partnerství, jejich svazek není rovnoprávný s heterosexuálním manželsvím (stejně jako není v ČR) a Charette proto vůči dceři svého partnera nemá žádná práva. Pokud by se Lazarovi něco stalo, Rebecca by tak skončila v pěstounské péči. I to je jeden z důvodů, proč se angažuje za možnost tzv. společné adopce (co-parent adoption) pro registrované partnery.
Podle svých slov by Rebecca ráda mluvila se zástupci organizací, jež takové adopci brání: "Mám pocit, že někteří z nich o tomto typu rodin nic neví. Možná dostávají špatné informace od špatných lidí." Pokud se podaří společné adopce prosadit, chce se Rebecca angažovat za zpřísnění trestů za trestné činy z nenávisti vůči menšinám.

zdroje:
Damn Straight
Journal Inquirer
Sylva Ficová (2008-01-20 12:58:53)

VSTUP DO DISKUSE (Počet reakcí: 0) » (dnes: 0) 
Část tohoto portálu má inzertní charakter. Zadávání nepravdivých údajů je v rozporu se zákonem.
Provozovatel portálu lesbickykoutek.cz neodpovídá za případné vzniklé škody uživatelů seznamky na tomto serveru.