RP v Uruguayi

včetně rodičovských práv!

RP v Uruguayi
Uruguay jako první latinskoamerická země uzákonila registrované partnerství na celostátní úrovni. Zákon, který ve čtvrtek 27. prosince podepsal prezident Tabare Vazquez, vstoupí v platnost už 1. ledna a párům, jež spolu žijí nejméně pět let, umožní uzavřít tzv. občanské parnerství (civil union).
Po podpisu matriky získají registrovaní partneři stejná práva jako heterosexuální páry žijící v manželství, a to zejména v oblasti péče o děti, společného majetku, dědictví a penzí.
Podle zákona mohou občanské partnerství uzavřít "dva lidé - jakéhokoli pohlaví, jakékoli identity, orientace či sexuální preference - kteří mají emocionální vztah sexuální povahy, jenž je exkluzivní, stabilní a trvalý, a kteří nejsou spojeni ve svazku manželském", týká se tedy nejen homosexuálních, ale i heterosexuálních párů.
Stejnopohlavní páry v Latinské Americe mohly zatím legálně uzavřít registrované partnerství pouze v jednom z brazilských států, v Rio Grande do Sul (od roku 2004), a ve dvou argentinských městech, v Buenos Aires a Villa Carlos Paz.

zdroje:
Pink News
Advocate.com
PageOneQ
365gay.com
Sylva Ficová (2007-12-29 23:19:12)

VSTUP DO DISKUSE (Počet reakcí: 1) » (dnes: 0) 
Část tohoto portálu má inzertní charakter. Zadávání nepravdivých údajů je v rozporu se zákonem.
Provozovatel portálu lesbickykoutek.cz neodpovídá za případné vzniklé škody uživatelů seznamky na tomto serveru.