RP překážkou světového míru

RP překážkou světového míru
Papež Benedikt XVI. tento týden vydal ke Světovému dni míru, který se tradičně připomíná 1. ledna, 15stránkové poselství "Lidská rodina - společenství pokoje". V dokumentu doslova píše, že "všechno, co slouží k oslabení rodiny založené na sňatku muže a ženy, všechno, co přímo nebo nepřímo stojí v cestě její otevřenosti vůči odpovědnému přijetí nového života, všechno, co brání jejímu právu nést primární odpovědnost za vzdělání dětí, představuje objektivní překážku na cestě k míru".
Některé komentáře sice dokument označují za vyvážený, umírněný a mírotvorný, ale slova zvýrazněná kurzívou snad nikoho nenechají na pochybách, jak to Benedikt myslí: potraty, antikoncepce a registrované partnerství ničí světový mír stejně jako šíření jaderných zbraní, ekonomická nerovnost a znečišťování životního prostředí. Takže i když se v poselství vzletně mluví o celosvětovém společenství jako o "jedné lidské rodině", černé ovce LG komunity a jejich ochránci do ní nejen nepatří, ale dokonce ji ohrožují.

U nás se obráncem míru a bojovníkem proti RP zřejmě stane Václav Klaus - jak jinak si vysvětlit jeho "konzervativní" pohled na registrované partnerství, o kterém ujišťoval své potenciální volitele z řad křestanských poslanců den poté, co o papežově textu zvěstovalo Rádio Vaticana.


zdroje:
Towleroad.com
Sylva Ficová (2007-12-15 21:39:27)

VSTUP DO DISKUSE (Počet reakcí: 5) » (dnes: 0) 
Část tohoto portálu má inzertní charakter. Zadávání nepravdivých údajů je v rozporu se zákonem.
Provozovatel portálu lesbickykoutek.cz neodpovídá za případné vzniklé škody uživatelů seznamky na tomto serveru.