Diskriminace podle Condoleezy

Diskriminace podle Condoleezy
Bývalý americký velvyslanec Michael E. Guest dal tento týden po 26 letech výpověď Ministerstvu zahraničí poté, co opakovaně kritizoval postoj ministryně zahraničí Condoleezzy Rice ke gayům a lesbám. Michael E. Guest byl první "vyoutovaný" gay v amerických diplomatických službách a do roku 2004 působil jako velvyslanec v Rumunsku.

Od svého návratu do USA opakovaně kritizoval Ministerstvo zahraničí a jeho diskriminační postupy. Podle současných směrnic ministerstva mají registrovaní partneři diplomatických pracovníků méně práv než jejich manželé a manželky - nedostávají tradiční poučení týkající se hrozby teroristických útoků, nemají nárok na zdravotní péči a služební cesty, kterých se účastní jako "rodinný doprovod", si musí platit ze svého. Michael E. Guest prohlásil, že většinu problémů by mohla vyřešit ministryně Rice svým podpisem, jeho prosby a naléhání však zůstaly bez odezvy.
Přísloví o poturčenci horším Turka jako by dával za pravdu americký bulvární plátek National Esquirer, který (také) tento týden zveřejnil článek nazvaný "Kdo je gay a kdo ne". V něm se tvrdí, že "je veřejným tajemstvím", že paní Condoleeza Rice je lesba. Autor článku cituje blogy, podle kterých Condoleeza vystupovala jako "otevřeně gay", když působila na Stanfordské univeritě. V nedávno vydaném životopise The Confidante: Condoleezza Rice and the Creation of the Bush Legacy tyto spekulace podpořil vcelku vážený novinář z Washington Post Glenn Kessler, který odhalil, že Condoleeza koupila dům společně se svou přítelkyní.

zdroje:
PinkNews.co.uk
vyjádření M. E. Guesta na tiskové konferenci
Sylva Ficová (2007-12-06 16:08:00)

VSTUP DO DISKUSE (Počet reakcí: 3) » (dnes: 0) 
Část tohoto portálu má inzertní charakter. Zadávání nepravdivých údajů je v rozporu se zákonem.
Provozovatel portálu lesbickykoutek.cz neodpovídá za případné vzniklé škody uživatelů seznamky na tomto serveru.