Coming-out německé celebrity

Coming-out německé celebrity
Minulý víkend se oficiálně "vyoutovala" německá televizní moderátorka a politická komentátorka Anne Will. Na společenské akci v Židovském muzeu v Berlíně na přímý dotaz reportérů přiznala svůj pětiletý vztah s profesorkou Miriam Meckel: "Ano, jsme pár, ale chtěly bychom, aby náš soukromý vztah zůstal soukromý," řekla.

O lesbické orientaci mediálně vlivné novinářky Anne Will s Miriam Meckel se údajně spekulovalo delší dobu už proto, že se ani jedna nesnažily svůj vztah nijak tajit - navštěvují společně významné akce a roku 2004 se dokonce účastnily večeře s britskou královnou.
Anne Will (*1966) v 90. letech moderovala různá talk show a sportovní pořady, roku 2000 se jako hlasatelka podílela přenosech letních olympijských her. V letech 2001-2007 uváděla druhé nejsledovanější televizní zprávy v Německu, Tagesthemen, připravovala národní reportáže a politické zprávy a rozhovory s významnými politiky, např. s americkou ministryní zahraničí Condoleezzou Rice. Od září má na stanici ARD vlastní politickou talk show. Její coming-out veřejným prohlášením podpořil i její zaměstnavatel.

Také Miriam Meckel (*1967) byla původně novinářka. Roku 1999 se stala nejmladší univerzitní pofesorkou v Německu na Univerzitě v Münsteru. V současnosti působí jako profesorka podnikové komunikace a ředitelka Insitutu pro média a řízení komunikace na švýcarské Univerzitě v St. Gallen.

zdroje:
AfterEllen.com
Welt Online
Sylva Ficová (2007-11-21 13:36:38)

VSTUP DO DISKUSE (Počet reakcí: 11) » (dnes: 0) 
Část tohoto portálu má inzertní charakter. Zadávání nepravdivých údajů je v rozporu se zákonem.
Provozovatel portálu lesbickykoutek.cz neodpovídá za případné vzniklé škody uživatelů seznamky na tomto serveru.