Sňatky gayů a leseb v Maďarsku?

další povzdech

Sňatky gayů a leseb v Maďarsku?
První postkomunistickou zemí, kde probíhá intenzivní politická debata o sňatcích stejnopohlavních párů, je Maďarsko. Podle webového serveru www.hirszerzo.hu (ne, neumím maďarsky, jenom anglicky) vyjádřily ochotu zabývat se tímto tématem obě strany vládní koalice, Svaz svobodných demokratů (SZDSZ) a Maďarská socialistická strana (MSZP).
Líbivá slova však zatím neodpovídají skutečnosti: minulý týden maďarská parlamentní komise pro lidská práva odmítla návrh zákona předložený Svazem svobodných demokratů, který měl manželství definovat jako svazek dvou osob starších 18 let (tedy ne jako svazek ženy a muže!) a zaručit tak stejnopohlavním párům stejné výhody jako heterosexuálním manželstvím. Podle představitelů Maďarské socialistické strany maďarská společnost na takovou právní úpravu ještě není "připravená".

Kromě debaty o zrovnoprávnění stejnopohlavních svazků s manželstvím a každoroční Gay Pride v Budapešti můžeme Maďarsku závidět i dva aktivní L/G politiky: první je poslankyně, ekonomka a členka SZDSZ Klára Ungár (*1958), která se vyoutovala před dvěma roky (viz foto), a druhým státní tajemník kanceláře předsedy vlády a člen MSZP Gábor Szetey (*1968), který se ke své homosexuální orientaci veřejně přiznal letos v červenci.

zdroje:
Pink News
wikipedia
Sylva Ficová (2007-11-13 21:50:34)

VSTUP DO DISKUSE (Počet reakcí: 2) » (dnes: 0) 
Část tohoto portálu má inzertní charakter. Zadávání nepravdivých údajů je v rozporu se zákonem.
Provozovatel portálu lesbickykoutek.cz neodpovídá za případné vzniklé škody uživatelů seznamky na tomto serveru.