Džamila Stehlíková je pro adopce dětí homosexuálními páry

Džamila Stehlíková je pro adopce dětí homosexuálními páry
V tisku v posledních dnech proběhla zpráva, že „Ministryně bez portfeje Džamila Stehlíková (SZ), která má ve vládě na starosti oblast lidských práv a národnostních menšin, souhlasí s tím, aby homosexuální páry mohly adoptovat děti“. Pátrala jsem, proč je kolem toho teď takový boom, když Pracovní skupina pro otázky sexuálních menšin, která vznikla (pod vedením Džamily Stehlíkové) při Úřadu vlády, vypracovala již koncem roku 2007 obsáhlý dokument, který tuto problematiku explicitně zmiňuje jako důležitou, nedořešenou a věnuje se jí celkem podrobně – rozlišuje společnou adopci, individuální adopci a adopci dítěte partnera či partnerky (poslední zmíněná bude jednou z prioritních cílů Stejné rodiny).
Důvodem, proč se o tom nyní začalo více psát, bude zřejmě to, že se Džamila Stehlíková na serveru novinky.cz zúčastnila on-line debaty se čtenáři, v níž mimo jiné zaznělo:

J.Solfronk: Dobrý den, paní minystryně. Rád bych se Vás zeptal, jaký je Váš názor na adopci dětí homosexuálními páry a zda budete podporovat přijetí, resp. změnu zákona, který by toto umožnil. Děkuji
stehlikova: Vážený pane Solfronku, jsem přesvědčena, že nadešel čas vést na toto téma společenskou debatu tak, aby v budoucnu adopce dětí homosexuálními páry byla umožněna. Toto je zapotřebí i vzhledem k tomu, kolik dětí máme v ústavní výchově. Každé dítě má právo na rodičovskou lásku a péči.


Tím se ministryně otevřeně spojila s podporou adopcí pro homosexuální páry, tak doufejme, že se o tom začne celkově více mluvit a psát, že se nejedná jen o krátkodobý mediální boom, a že se Stejné rodině v ideálním případě podaří s Pracovní skupinou pro otázky sexuálních menšin navázat spolupráci.

Zdroje:


» Debata s Džamilou Stehlíkovou na serveru novinky.cz
» Analýza stavu lesbické, gay, bisexuální a transgender menšiny v ČR - formát PDF
» Pracovní skupina pro otázky sexuálních menšin
» Analýza: Pozůstalostní penze či adopce i pro homosexuální páry
Anna Jančaříková (2008-02-29 22:46:06)

VSTUP DO DISKUSE (Počet reakcí: 0) » (dnes: 0) 
Část tohoto portálu má inzertní charakter. Zadávání nepravdivých údajů je v rozporu se zákonem.
Provozovatel portálu lesbickykoutek.cz neodpovídá za případné vzniklé škody uživatelů seznamky na tomto serveru.