Diskuse k článku: Dítě bez otce

Vložil/a Deni | 2021-03-02 08:28:08
prosím o radu....
Ahojky, chtěla bych se zeptat s přítelkyni plánujeme miminko, dozvěděly jsme se o domácím oplodnění přes stříkačku. Tak jsme to skusily s naším dárcem teď jsem 9 dni po oplodnění ale test je negativní také tomu moc nedávám ze se to povedlo ale bazalni teplota se pořad drží na 37 a výš ale to muže byt také ze má dojít ms, co jsem se tak nak docetla mě spis zajímá jestli je tady někdo kdo to taky zkouší a jak jste věděli ze ten den je to nejlepší zavést ???? Ovulaci jsem si počítala testy byli pozitivní ale prosím naké rady jestli je lepší v den ovulace nebo před ?? Jsem naka zmatená z toho díky díky moc předem za info poprosím kdo mi podá nake info tak do meilu dekuji moc ... Denisa.Pacikova@ seznam. cz
Vložil/a Terka | 2011-03-18 14:58:40
Gratulace
Také gratuluji k miminku. Nám se také povedlo otěhotnět s pomocí některých rad tady na vebu a to na druhý pokus pouze pomocí dárce, stříkačky a nejspíš dobré nálady. Dnes mám první termín porodu, takže během několika dní bude malá na světě a pošlu informace, jak vše v Podolské porodnici v Praze probíhalo, zda doktoři a sestry byli bez problémů a fungovali tak, jak by měli.
Vložil/a Nikol | 2011-03-13 16:45:27
Míšo, můžete se prosím ozvat?
Míšo, připojuji se ke gratulaci k miminku.
Chtěla bych Vám napsat soukromě na email, ale na jméno nejde kliknout asi jste ho neuvedla?
Chtěla jsem jen nějaké informace, na něco se zeptat,Šlo by to? Ozvěte se prosím na email.byla bych moc ráda. děkuji mooooc.Nik@l
Vložil/a Anka | 2011-02-24 10:16:53
Miso
gratuluju k holcicce!
Jsem rada, ze drbnatek pribyva :-))))
Vložil/a Míša | 2011-02-17 10:38:51
to autorky
Konečně jsem se dostala k poděkování, máme sedmitýdenní holčičku a tento web (respektive autorky:-) nám nesmírně pomohl(y). Díky a všem přeju všem, aby se jim taky zadařilo.
Vložil/a Míša | 2011-02-17 10:36:45
oplodnění po domácku
to Nika
Projdi si diskuze je to tu popsané.
Už máme 7 týdenní holčičku.
Vložil/a Nika | 2011-02-15 16:31:44
oplodnění po domácku
Dobrý den,
ráda bych poprosila o nějaké detailní informace týkající se umělého oplodnění po domácku - stříkačkou. Předem děkuji. Přeji hezký den. Nika
Vložil/a Anka | 2011-02-14 17:47:47
Jani, probohaaaaa!!!!
V tomhle state to jde sice s lidskymi pravy z kopce, ale porad mame daleko k tomu, aby se deti odebiraly kvuli tomu, ze ziji v L-rodine.

Je to jen tvoje vec, s kym mas dite, ze je otec neznamy, ze zijes s pritelkyni... Vse delej oficialne. Vzdyt i v zakone to registrovanem partnersvi se pise neco malo o detech, ktere tam pripadne vyrustaji...

Takze - niceho se neboj. Nemusiy vysvetlovat, odkud mas dite, partnerku nezapirej, az bude dite chodit do jesli/skolky, hrde ji uvadej jako druheho rodice, ktery bude dite vyzvedavat atd. atd...
Vložil/a Jana | 2011-02-14 13:17:59
Porad te prosím :(
Ahoj holky chtěla jsem se zeptat..žiju s přítelkyní dejmetomu nechám se oplodnit přes stříkačku od kamaráda....otěhotním ..nebude mi pak náka sociálka zvonit na dveře že dělám něco proti zákonu že by mi chtěli vzít dítě když zjistí vlastně že v tom bytě žiju se ženou několik let .. a tet ještě ktomu budemem vychovávat v jedné domácnosti dítě...nebudu mít z toho náke problémy ? :( mám to tajit před nima nebo prostě říct že žeju s přítelkyní a že dítě mám od byvaleho přítele ?
Vložil/a andrea pernicová | 2011-02-10 11:17:47
Náhradní mateřství
Dobrý den ráda bych nabídla náhradní mateřství. Jsem 199% zdravá, mám jednoho syna. Je mi 21 let takže není problém s oplodněním, nikdy jsem nebyla na žádnem potratu aní zákroku. Bydlím v Brně. Pokud nekdo máte oprvadový zájem tak prosím napište. 100% jsem si jistá že chci pomoci a dát nekomu dítě které si tak přeje! Dítě je zázrak.!
Vložil/a jana | 2010-10-26 17:25:58
Verčina teorie biologického rodičovství
Příspěvek Verči velmi zajímavý. Pojďme se podívat, jak by to vypadalo v reálném životě. Určení, kdo je rodičem dítěte, zakládá Verča na biologickém faktoru, tj. ten, kdo poskytnul spermie, je otec, ta, která poskytla vajíčko a dítě porodila, je matka (nebudu uvažovat problém náhradních matek, to už by bylo příliš komplikované).
Představme si následující situaci: Manželský pár (muž a žena) zjistí, že muž nemá žádné živé spermie. Narodí se jim dítě za pomoci spermií neznámého dárce. Podle Verčiny teorie je tedy otcem dítěte anonymní dárce, protože on poskytl spermie. Manžel biologické matky, který bude dítě vychovávat, s dítětem nemá biologicky nic společného, je pro něj podle Verčiných pravidel cizí člověk, maximálně tak "strejda".
Stejná situace, jenom s trochu jinými aktéry: 2 ženy se rozhodnou mít dítě, použijí sperma neznámého dárce. Je zde tedy biologická matka a nebiologický další rodič (předtím otec, teď druhá matka). Podle Verči jsou rodiči dítěte anonymní dárce a biologická matka, její partnerka je vůči dítěti cizí člověk.
Další příklad: Neplodný hetero pár adoptuje miminko a vychová ho. Podle Verči nejsou rodiči dítěte, protože s ním biologicky nemají nic společného.
Taky vám připadá, že Verčina teorie v praxi poněkud skřípe?
Vložil/a Verča | 2010-10-25 10:04:30
pravda je cesta
Ahoj,

nedá mi to se k tomuto tématu nevyjádřit.
Jsem z rodiny, kde se dětem i otcům upíralo právo vědět a zastávat své místo v životě této rodiny - mužům být otcem a dětem znát své otce a poznat je. Každé dítě má právo na to vědět, kdo je jeho matka i otec, mít je rádo a pokud žijí, poznat je. Nerozhodujte za dítě, to vám nepřísluší. Zapřením otce, zapřete i důležitou část dítěte. Bez ní nebude celé a celý život bude tuto svou část hledat. Dítě vznikne spojením muže a ženy (má tedy otce a matku) - nemůže mít dvě matky nebo dva otce, vždy má jen jednu matku a jednoho otce. nevymýšlejte pohádky o tom, že to je jinak, není - to je skutečnost. Když se s ní smíříte vy, přijme ji i vaše dítě. už tak to nebude mít v životě lehké - bude vyrůstat v rodině, která rozhodně nebude odpovídat tradičnímu modelu (ať už v lesbické, gay, nebo nějaké jiné alternativě) naučte ho žít v pravdě a neutíkat před ní pomocí nějakých báchorek, bude přijímat život takový, jaký je. to nejlepší, co pro něj můžete udělat, je milovat ho celým svým srdcem a naučit ho přijímat skutečnost takovou, jaká je. sami víte, jaké to je být jiný a sami taky víte, kolik síly je někdy třeba odolávat nesouhlasu až nenávisti těch, kteří jinakost nepřijímají (stále je jí mezi lidmi hodně)- připravte své děti na život tak, aby měly dost síly žít i se svou jinakostí ve spokojenosti a lásce.
jsem lesba a chci mít vlastní děti. nechci je připravit o otce a rozhodně chci, aby znaly pravdu. ano stává se, že některé ženy milují ženy a někteří muži milují muže. i takoví lidé mohou a chtějí mít děti. Je pro ně mnohem složitější děti počít, ale o to více si váží takové možnosti.

ať se vám daří.

VerčaVložil/a SF | 2007-11-26 11:23:53
..
podle našich zákonů se anonymní dárce v ČR dohledat nedá.
Vložil/a hrouda | 2007-11-25 23:13:55
Ale
čistě teoreticky - jsou tady i praktické problémy, které mohou nastat - dejme tomu, že třeba dítě onemocní a potřebuje dárce kostní dřeně - nejlépe příbuzného - a je tedy teoretcká možnost, že by otec dítěte byl tím vhodným potenciálním dárcem - je možnost ho v takovýchto krajních případech dohledat?
Vložil/a AG | 2007-11-25 22:50:18
Mimo tema:
V tom clanlu na bbc me zaujalo toto:
"v Česku prý například neexistuje centrální kontrola, takže takový dárce může obejít postupně všechna centra v republice a v anonymitě se pak těšit z vědomí, že poslal na svět třeba několik desítek potomků."

To je docela kruty. Kdyz jsem mela moznost mluvit s jednim lekarem pusobicim na klinice, rikal, ze si velmi davaji pozor, aby treba zenam ze stejneho mesta ci okresu, idelane statu, nedavali sperma stejneho darce. Aby tak snizili pravdepodobnost, ze se ty deti jednou potkaji a budou spolu mit detako dalsi.
Ovsem kdyz u nas neexistuje centralni kontrola, kdo je kde darcem, tak je to koukam nanic.
Vložil/a AG | 2007-11-25 22:42:37
Jo,
v jednom dokumentu o L-matkach byla L-zena, ktera ma syna z umeleho oplodneni a ta mu rikala presne tohle "nevime, ale urcite to byl skvely clovek...". Taky mi to prijde jako nejlepsi reseni.

Jinak:
podle naseho zakona ma zena pravo otce neuvest. Zbytek napise Sylva.
Vložil/a Hrouda | 2007-11-25 22:28:10
Konkrétně
o tomto tématu - tedy neznámý otec dítěte lesbického páru nic nevím, ale kdysi v pravěku, když jsme psala bc práci o roli otce v rodině, tak jsem narazila na výzkumy, které ukazovaly, oč lépe na tom jsou děti z vychovávané matkami z rodin, kde otec zemřel (i třeba než ho dítě stačilo vůbec poznat) oproti dětem, které byli z rozvedených rodin. Jde totiž hodně o OBRAZ otce, který je ditěti nabízen. V prvém případě byl zesnulý otec vykreslován většinou veskrze pozitivně, rozvedené matky naopak často vykreslovaly otce (i když se s ním třeba dítě nestýkalo) spíše negativně. Ve vašem případě by teda asi bylo nejvhodnejší zvolit prezentaci neznámého otce stylem "Nevíme kdo to je, neodzvíme se to, je to sice škoda, ale nedá se s tím nic dělat. Ale musí to být skvělej člověk, když díky němu máme tebe " - a dle fantazie rozvíjet tenhle motiv.
Nebo nevím?
Jak vlastně je ošetřen zákonem problém anonymního dárcovství spermatu versus charta práv dítětě - dítě má právo znát své rodiče?


Nový příspěvek

kod Opište znaky z obrázku
Pokud vám dojdou slova, jsou k dispizici emotikony. Používejte je, prosím, střízlivě.
Poznámka: provozovatelky serveru lesbickykoutek.cz nejsou odpovědné za obsah příspěvků ostatních uživatelů.
 
Část tohoto portálu má inzertní charakter. Zadávání nepravdivých údajů je v rozporu se zákonem.
Provozovatel portálu lesbickykoutek.cz neodpovídá za případné vzniklé škody uživatelů seznamky na tomto serveru.