Společný majetek

Jednou z oblastí, kterou Zákon o registrovaném partnerství úplně opomíjí, je společný majetek. Zatímco v manželství vzniká společné vlastnictví manželů (SJM), jmenovitě uvedené i v občanském zákoníku, partnerství společné vlastnictví vylučuje.
Partneři mohou majetek získávat buď každý do svého (výlučného) vlastnictví nebo do podílového vlastnictví, které upravuje občanský zákoník (§ 136-142). Takové vlastnictví (upravené písemnou dohodou/smlouvou) už bylo možné i dříve, proto je z tohoto pohledu Zákon o registrovaném partnerství zbytečný nebo přinejmenším okleštěný.

Pokud se partneři rozejdou a nedohodnou se o rozdělení majetku, bude muset rozhodovat soud. U bytu, domu nebo třeba zahrady bude záležet na tom, kdo je uveden v katastru nemovitostí, u movitých věcí, např. počítače, nábytku nebo polic s knihami, partner, který o danou věc usiluje, bude muset dokazovat, že je jeho.

Tak mě napadá, jak bychom se partnerkou dělily o naše domácí ptactvo. Účtenky ze zverimexu nemám, počet krabic se zrním, které jsem koupila já a které ona, taky nesleduju a už vůbec netuším, jak materiálně zhodnotit čas, který ptákům obě věnujeme.
Sylva Ficová (2007-09-01 22:44:41)

VSTUP DO DISKUSE (Počet reakcí: 0) » (dnes: 0) 
Část tohoto portálu má inzertní charakter. Zadávání nepravdivých údajů je v rozporu se zákonem.
Provozovatel portálu lesbickykoutek.cz neodpovídá za případné vzniklé škody uživatelů seznamky na tomto serveru.