Výzva: Dobro dětí ve všech rodinách

Podpořte zrušení zákazu individuálních adopcí u registrovaných partnerů

Výzva: Dobro dětí ve všech rodinách
Zákon o registrovaném partnerství zabraňuje registrovaným partnerům individuální adopce dětí. Výslovně se v něm uvádí „Trvající partnerství brání tomu, aby se některý z partnerů stal osvojitelem dítěte.“ (§13 odstavec 2), ačkoli se jedná o bod, který je v rozporu s Evropskou úmluvou o lidských právech a základních svobodách, a to v souvislosti s rozsudkem Evropského soudu pro lidská práva z ledna 2008 – více viz zde.
Ve čtvrtek 11. 2. 2010 svolal ministr Kocáb odborné kolokvium k individuálním adopcím dětí registrovanými partnery, které ministrovi doporučilo, aby vládě předložil podnět ke zrušení zákazu individuálních adopcí tak, jak jo připravila rada vlády pro lidská práva (více o kolokviu zde). Zda návrh nakonec podá, není zatím jasné. Při interpelacích se k problému vyjádřil docela odtažitě (přesná citace viz zde).

Proti těmto iniciativám se začíná aktivovat katolický tábor. Lidovecká místopředsedkyně Šojdrová sbírá na svých stránkách hlasy proti této legislativní změně. Podle jejích slov je pro dítě větším zlem, když by vyrůstalo v homosexuální rodině nežli v ústavu.

Gay a lesbická liga jako protiváhu katolického brojení sepsala výzvu Dobro dětí ve všech rodinách. „Ukažme vládě a zákonodárcům/-kyním, že odpor není jediným postojem české společnosti! Je to důležité, aby pak ve veřejných i případně parlamentních diskusích nezaznívaly jen ty negativní příklady ‚vůle občanů’“. říká Martin Strachoň, iniciátor výzvy.

Připojte se k výzvě i vy!


Anna Jančaříková (2010-02-16 21:09:27)

VSTUP DO DISKUSE (Počet reakcí: 2) » (dnes: 0) 
Část tohoto portálu má inzertní charakter. Zadávání nepravdivých údajů je v rozporu se zákonem.
Provozovatel portálu lesbickykoutek.cz neodpovídá za případné vzniklé škody uživatelů seznamky na tomto serveru.