Filtrace žen podle příjmení:

Zvolte písmeno:
A  B  C  D  F  H  I  J  K  L  N  P  S  T  U  W  

Hedison, Alex

herečka a fotografka

Hedison, Alex
Alex mě silně, silně zaujala v seriálu L-Word, ve kterém hrála heterosexuální dokumentaristku Dylan - tu, která popletla hlavu rozmazlené Helen Peabody.

Alexandra Hedison (*1969) se narodila v Los Angeles do herecké rodiny a už během studií na Kalifornské univerzitě se začala věnovat herectví. Objevila se v několika televizních seriálech (Superman, Melrose Place, L.A. Firefighters, Lovná zvěř ad.) a adaptacích a menší role dostala i v několika celovečerních filmech.
Nevelké herecké úspěchy a v médiích hojně propíraný rozchod s Ellen DeGeneres, se kterou měla téměř pětiletý vztah, Alex přiměly stáhnout se do ústraní. Začala se věnovat svému dávnému koníčku, fotografování, a režii. V současné době má za sebou už dvě samostatné fotografické výstavy Elements (2004) a (Re-)Building (2005); její fotografie publikují noviny a časopisy jako Time, USA Today, The New York Times, People a Newsweek.

Roku 2005 natočila krátký autorský film In The Dog House a o rok později přijala nabídku studia Showtime na roli filmařky Dylan ve třetí řadě L-Wordu (ukázky), která se má objevit i v další, páté řadě příští rok. V současnosti se ve spolupráci se slepým návrhářem interiérů Erikem Brun-Sanglardem podílí na reality show Designing Blind (ukázky zde).

další info:
oficiální stránky s fotografiemi z výstav
rozhovor s Alex v časopise Artworks (září 2006; celý v PDF zde)
rozhovor v lesbím časopise Curve (září 2006)
fanouškovské stránky
a ještě jedny - české, ale anglicky psané
Sylva Ficová (2007-10-13 09:58:28)

VSTUP DO DISKUSE (Počet reakcí: 3) » (dnes: 0) 
Část tohoto portálu má inzertní charakter. Zadávání nepravdivých údajů je v rozporu se zákonem.
Provozovatel portálu lesbickykoutek.cz neodpovídá za případné vzniklé škody uživatelů seznamky na tomto serveru.