Filtrace žen podle příjmení:

Zvolte písmeno:
A  B  C  D  F  H  I  J  K  L  N  P  S  T  U  W  

Hailey, Leisha

Hailey, Leisha
Podle mé partnerky hraje Leisha Hailey (*1971) nejroztomilejší postavu v seriálu L-Word, upovídanou Alici Pieszecki a autorku neustále se rozrůstající "mapy" vztahů L-světa (the Chart). Jako jediná z představitelek hlavních rolí o sobě otevřeně hlásá, že je lesba. Na začátku 90. let měla vztah
s K.D. Lang, v současnosti je prý nezadaná.

Leisha se narodila v Japonsku, vyrůstala v Nebrasce a vystudovala Americkou akademii dramatických umění v New Yorku. Objevila se v několika reklamách na jogurty Yoplait, jako komparsistka vystupovala v epizodě seriálu Ellen DeGeneres Elle (1994) a poprvé na sebe upozornila rolí Lucy ve filmu All Over Me (1997), ke kterému složila i hudbu.
Ve druhé polovině 90. let byla členkou popové kapely Murmurs, která se objevila i ve filmu Some Girl (1998), zpívala na soundtracku k seriálu Beavis And Butt-Head a vystupovala na turné s kanadskou zpěvačkou Sarah McLachlan.

Na začátku letošního roku založila spolu s Camile Grey a Alicií Warrington kapelu Uh Huh Her, nazvanou podle jedné desek desky britské rockerky P.J. Harvey. Bubenice Alicia krátce před vydáním prvního alba kapelu opustila a Uh Huh Her proto zatím vystupují jako duo.

Leisha působí také jako televizní producentka a roku 2005 založila vlastní (zatím spíš spící) hudební vydavatelství Marfa Records.

mp3:
Uh Huh Her ~ Run

další info:
neoficiální stránky Leisha Hailey.com
Leisha @ wikipedia
Uh Huh Her @ myspace.com
překlad rozhovoru s Uh Huh Her na The L Word Czech Fansite
webové stránky Our Chart.com inspirované Alicinou "mapou", kam Leisha Hailey semtam píše
Sylva Ficová (2007-09-16 14:07:25)

VSTUP DO DISKUSE (Počet reakcí: 14) » (dnes: 0) 
Část tohoto portálu má inzertní charakter. Zadávání nepravdivých údajů je v rozporu se zákonem.
Provozovatel portálu lesbickykoutek.cz neodpovídá za případné vzniklé škody uživatelů seznamky na tomto serveru.