Filtrace žen podle příjmení:

Zvolte písmeno:
A  B  C  D  F  H  I  J  K  L  N  P  S  T  U  W  

Foster, Jodie

! video update !

Foster, Jodie
Jodie Foster (*1962) mám spojenou s postavou jízlivé agentky FBI z Mlčení jehňátek (1991) - kdyby roli tenkrát neodmítla Michelle Pfeiffer, asi bych ten film víckrát vidět nechtěla-)

Jako dítě se Jodie objevila v několika televizních reklamách a hrála v několika filmech studia Disney. Poprvé na sebe upozornila vedlejší rolí ve filmu Taxikář (1976), za kterou byla nominovaná na Oskara. Prvního Oskara dostala za hlavní roli ve filmu Znásilnění (1988). K nejpovedenějším filmům patří asi komedie Maverick (1994) a historická romantika Anna a král (1999).
Jodie vystudovala s vyznamenáním literaturu na prestižní univerzitě v Yale a mluví plynně italsky a francouzsky - všechny svoje role ve filmech s francouzským dabingem přemlouvá sama.

Při natáčení filmu Návrat Sommersbyho (1993) se seznámila s producentkou Cydney Bernard (*1953) a spolu s ní vychovává své dva syny Charlese (*1998) a Kita (*2001).

I když Jodie nemává duhovým transparentem a nikdy veřejně neprohlásila ani nepotvrdila, že je lesba - což jí velká část lesbické komunity v USA i Evropě má za zlé - její 14leté partnerství o tom myslím vypovídá dostatečně.
Když letos v červenci otvírala středisko zdraví (Saban Center for Health and Wellness) ve Woodland Hills v Kalifornii, na jedné ze zdí plaveckého pavilonu mohli návštěvníci navíc vidět tento zajímavý obraz:Pod otisky rukou synů Jodie Foster je cedule s jejich jmény - prostřední jméno Bernard je příjmením přítelkyně Jodie.

Jedna z bloggerek na serveru afterellen.com o tom trefně napsala: "Ta cedule působí jako prosté potvrzení, že Jodie, Cydney, Kit a Charles jsou rodina, a to je to, co je pro ně důležité."! update !
Odkaz na server AfterEllen.com, kde se píše o "coming-outu" Jodie na 16. udílení cen pro 100 nejvlivnějších žen v oblasti zábavy (Women in Entertainment Power 100), už v diskuzi uvedla Iva. Na stránkách CNN se dva dny po tomto překvapivém, ale jakoby mimochodem proneseném poděkování "krásné Cydney, která při mě stojí v dobrém i zlém" objevil i videozáznam. S komentářem ze studia se na něj můžete podívat zde.
Sylva Ficová (2007-09-15 16:55:04)

VSTUP DO DISKUSE (Počet reakcí: 343) » (dnes: 0) 
Část tohoto portálu má inzertní charakter. Zadávání nepravdivých údajů je v rozporu se zákonem.
Provozovatel portálu lesbickykoutek.cz neodpovídá za případné vzniklé škody uživatelů seznamky na tomto serveru.