Filtrace žen podle příjmení:

Zvolte písmeno:
A  B  C  D  F  H  I  J  K  L  N  P  S  T  U  W  

Ferrick, Melissa

folková zpěvačka

Ferrick, Melissa
Na Melissu jsem narazila náhodou na jednom hudebním blogu. Její zvučný hlas, minimalistická kytara i fakt, že jsme stejná generace, mě hned dostaly a když si ji občas poslechnu, vzpomenu si na svou kotlíkářskou minulost-)

Melissa Ferrick
se narodila a vyrostla v Massachusetts jako dcera učitele a prodavačky a už od pěti let navštěvovala se svým otcem, který si přivydělával jak manažer jazzových kapel, kluby a koncerty. V té době začala hrát na housle a to poté, co prý hrdě prohlásila, že "chtěla hrát na nějaký nástroj ještě dřív, než se narodila!" Na základní škole začala hrát i na trubku a na basu a hudbě se věnovala i během svých studií na Berklee College of Music a na konzervatoři New England Conservatory of Music, kterou ale nedokončila.
Během studií začala hrát na kytaru a právě akustická kytara v její kariéře znamenala obrat. Na přelomu 80. a 90. let s ní začala vystupovat v kavárnách v Bostonu a poprvé na sebe upozornila roku 1991, kdy na jednom koncertě na poslední chvíli zaskočila za Morriseyho. Toho zaujala natolik, že jí nabídl, aby mu zahajovala koncerty na celém jeho tehdejším turné v USA.

O dva roky později Melissa vydala první album u společnosti Atlantic Records, po druhé desce, která neodpovídala finančním očekáváním firmy, však od společnosti odešla. Ve druhé polovně 90. let sice měla problémy s alkoholem a prášky, ale překonala je a znovu začala nahrávat. Roku 2000 založila vlastní hudební společnost Right On Records a od té doby také pravidelně koncertuje v klubech, na univerzitních kampusech a letních festivalech v USA a Kanadě. Zatím poslední desku, In The Eyes of Strangers, vydala v říjnu roku 2006 a letos předskakovala na koncertech Indigo Girls a Ani DiFranco.

ukázky:
live mp3 I Still Love You
video Everything I Need na youtube.com

další info:
melissaferrick.com
@ myspace.com
@ wikipedia
Sylva Ficová (2007-09-08 15:19:16)

VSTUP DO DISKUSE (Počet reakcí: 4) » (dnes: 0) 
Část tohoto portálu má inzertní charakter. Zadávání nepravdivých údajů je v rozporu se zákonem.
Provozovatel portálu lesbickykoutek.cz neodpovídá za případné vzniklé škody uživatelů seznamky na tomto serveru.