Filtrace žen podle příjmení:

Zvolte písmeno:
A  B  C  D  F  H  I  J  K  L  N  P  S  T  U  W  

Corine, Tee

fotografka, malířka a aktivistka

Corine, Tee
O Tee Corinne jsem se poprvé dočetla na mém oblíbeném blogu komiksové autorky Alison Bechdel. Teprve při dalším bádání na netu jsem si vzpomněla na knihu The Cunt Coloring Book
s ilustracemi ženského přirození, kterou jsem kdysi náruživě listovala v jednom knihkupectví
v Leedsu. Její autorkou byla pravě Tee Corinne.

Tee Corinne, vl. jménem Linda Tee Cutchin (1943-2006), se věnovala fotografii, kreslení, malování, sochařství a keramice a psala i erotickou prózu a poezii. V 60. letech studovala výtvané umění na University of South Florida a na Prattově institutu a krátce učila ve výtvarných kurzech.
Během sedmiletého manželství s folkařem v sobě probudila feministku a propagátorku sexuální výchovy a po něm se začala věnovat lesbické erotické fotografii. Při fotografování ze zásady nepracovala s modelkami a odmítala jakékoli předstírání, zobrazovala ženy všech věkových skupin, barvy pleti, ženy vysoké, malé, tenké, tlusté i handicapované a zajímaly ji skutečné milostné scény. Protože oficiální galerie její otevřené a explicitní umění odmítaly, vystavovala v kavárnách, knihkupectvích a lesbických barech. Její kniha Yantras of Womanlove (1982) byla první vydanou knížkou lesbických erotických fotografií v historii.

Nejznámější fotografií Tee Corinne je Sinister Wisdom (1977) pro obálku stejnojmenného feministického časopisu. Původně vznikla pro učebnici sexuální výchovy, její redaktor ji ale odmítl. Tee Corine o tom v jednom rozhovoru řekla: "... napsal mi, že jedna žena má moc krátké vlasy a druhá moc podlouhlá prsa, že je mezi nimi velký věkový rozdíl a lidi by si mysleli, že jde o fotografii matky a dcery. Řekla jsem si: ,Ty parchante, já tu fotku proslavím.' Nevěděla jsem jak, ale věděla jsem, že je působivá... Nakonec jsem ji přesvítila a do roka z ní byl plakát, který měla na zdi snad každá žena."

další info:
The Northwest Digital Archives
Queer Cultural Centre
Queer Arts.com
stránky Jean Sirius
Sylva Ficová (2007-08-28 22:49:44)

VSTUP DO DISKUSE (Počet reakcí: 0) » (dnes: 0) 
Část tohoto portálu má inzertní charakter. Zadávání nepravdivých údajů je v rozporu se zákonem.
Provozovatel portálu lesbickykoutek.cz neodpovídá za případné vzniklé škody uživatelů seznamky na tomto serveru.