Filtrace žen podle příjmení:

Zvolte písmeno:
A  B  C  D  F  H  I  J  K  L  N  P  S  T  U  W  

Nixon, Cynthia

Nixon, Cynthia
Divadelní a televizní herečka Cynthia Nixon (*1966) je známá díky své roli právničky Mirandy ze seriálu Sex ve městě. Herectví se tato rodačka z New Yorku začala věnovat už ve 12 letech; ve 14 letech pak poprvé hrála na Broadwayi a upozornila na sebe ve filmu Little Darlings (1980). Mezi divadlem a filmem pendlovala i během svých studií na střední i vysoké škole. O jejím talentu svědčí i to, že v prvním ročníku na Barnard College vystupovala hned ve dvou úspěšných představeních na Broadwayi - ve hře britského dramatika (českého původu) Toma Stopparda The Real Thing přitom hrála spolu s Jeremym Ironsem. Ve stejném roce se také objevila v roličce Mozartovy komorné ve Formanově oscarovém filmu Amadeus.
V 90. letech Cynthia hrála ve filmech a televizních seriálech spíš sporadicky a věnovala se především divadlu. Roku 1994 byla nominována na divadelní cenu Tony Award za roli ve hře Angels in America (1994) Tonyho Kushnera a o dva roky později založila spolu se Sarah Jessikou Parker (známou v roli novinářky Carrie Bradshaw ze seriálu Sex ve městě), Johnem Cameronem Mitchellem (režisérem filmu Shortbus) a dalšími herci divadelní skupinu Drama Dept.

Role v Mirandy seriálu Sex ve městě (1998-2004) Cynthii přinesla kromě prvních rolí v celovečerních filmech také tři nominace na cenu Emmy za nejlepší vedlejší roli v televizním pořadu (2002-2004), třetí z nich pak roku 2004 nakonec proměnila. Roku 2005 Cynthia Nixon hostovala v seriálu Pohotovost a v televizním filmu Warm Springs ztvárnila postavu Eleanor Rooseveltové, ženy prezidenta F. D. Roosevelta. K jejím zatím posledním úspěchům patří cena Tony Award za nejlepší ženskou hlavní roli v divadelní hře Davida Lindsay-Abairea Rabbit Hole z roku 2006. Nedávno také dotočila filmovou verzi seriálu Sex ve městě.

Cynthia Nixon má dvě děti, dceru Samanthu (*1996) a syna Charlese Ezekiela (*2002), jejich otce, anglického profesora Dannyho Mozese, přitom roku 2003 opustila kvůli ženě - aktivistce a výtvarnici Christine Marinoni. Při propagaci filmu Sex ve městě o svém vztahu s Christine letos v březnu řekla: "Žiju ve fantastickém vztahu. Trvá to už čtyři roky. Do Christine jsem zamilovaná, protože je svá... nakupujeme spolu, vaříme a vychováváme děti..." Děti se prý coming-outu své mámy a nové situaci přizpůsobily bez problémů, protože mají homosexuálního strýce a kmotry (godmothers) lesby. Na podzim letošního roku mají Cynthia a Christine v plánu se zaregistrovat.
Cynthia Nixon nedávno překonala rakovinu prsu a od letošního roku působí jako "ambasador" organizace na podporu výzkumu rakoviny prsu Susan G. Komen for the Cure.


další info:
IMDb.com
New York Daily News
FameCrawler
Sylva Ficová (2008-05-04 00:18:47)

VSTUP DO DISKUSE (Počet reakcí: 60) » (dnes: 0) 
Část tohoto portálu má inzertní charakter. Zadávání nepravdivých údajů je v rozporu se zákonem.
Provozovatel portálu lesbickykoutek.cz neodpovídá za případné vzniklé škody uživatelů seznamky na tomto serveru.