Filtrace žen podle příjmení:

Zvolte písmeno:
A  B  C  D  F  H  I  J  K  L  N  P  S  T  U  W  

Ušelová, Petra

scenáristka

Ušelová, Petra
Petra Ušelová (*1973) je známá především jako autorka scénáře k filmu Pusinky. Vystudovala scenáristiku a dramaturgii na pražské FAMU. Po absolutoriu spolupracovala s Českou televizí a s Českým rozhlasem, který roku 2000 uvedl její adaptaci kultovního lesbického románu Radclyffe Hallové Studna osamění - původně filmový scénář, za který Petra získala cenu Nadace českého literárního fondu. Od roku 2005 spolupracuje na televizním seriálu TV Nova Ulice jako autorka dialogů.
Scénář filmu Pusinky vznikl už roku 2000 jako filmová povídka a první verze scénáře ještě pod názvem Poslední léto získala roku 2005 druhou cenu v českém kole mezinárodní soutěže pro začínající scenáristy Hartley Merill Prize. Roku 2007 byl film Pusinky uveden do kin a jako první český "teplý" film byl zařazen do hlavní soutěže na letošních Mezipatrech.

Petra Ušelová žije v Praze se svou partnerkou Ivanou Opatrnou, s níž letos uzavřela registrované partnerství. Společně vychovávají Petřina šestiletého syna, který se narodil během jejího předchozího 13letého vztahu. Petra Ušelová je jediná veřejně známá ženská osobnost, která se nebojí otevřeně mluvit o své orientaci. Pokud vás zajímají její názory na L/G problematiku v ČR a na další věci, sledujte magazín MF Ona dnes, kde s ní v dohledné době vyjde rozhovor. Jakmile bude k dispozici i na internetu, zveřejníme zde odkaz.

*update**
Rozhovor s Petrou vyšel na webu a k dispozici je zde.

Děkujeme Petře Ušelové za ochotu a spolupráci při přípravě tohoto článku.

další info:
rozhovor s Petrou Ušelovou na oficiálních stránkách filmu Pusinky
ukázka a informace o filmu na stránkách festivalu Mezipatra
recenze filmu na bengales.cz
Sylva Ficová (2007-11-29 19:39:55)

VSTUP DO DISKUSE (Počet reakcí: 333) » (dnes: 0) 
Část tohoto portálu má inzertní charakter. Zadávání nepravdivých údajů je v rozporu se zákonem.
Provozovatel portálu lesbickykoutek.cz neodpovídá za případné vzniklé škody uživatelů seznamky na tomto serveru.