Filtrace žen podle příjmení:

Zvolte písmeno:
A  B  C  D  F  H  I  J  K  L  N  P  S  T  U  W  

Waters, Sarah

Waters, Sarah
Sarah Waters (*1966) mě zaujala už jako autorka románové předlohy pro 3dílný film BBC Na špičce jazyka (2002).

Pochází z Walesu, studovala anglickou literaturu na Universitě v Kentu a na Lancasterské universitě a jako téma pro svou doktorandskou práci na University of London's Queen Mary and Westfield College si vybrala gay a lesbickou historickou prózu od 70. let 19. století do současnosti. Při práci na dizertaci četla i viktoriánskou pornografii a právě ta ji inspirovala k názvu prvního románu Tipping the Velvet (slangové označení pro cunnilingus), který vyšel roku 1998.
Viktoriánská literatura (hlavně Charles Dickens) a historie inspirovaly i její další dvě knihy, román o vztahu středostavovské ženy k uvězněné spiritistce Affinity (1999) a román s detektivní zápletkou Fingersmith, který roku 2005 zfilmovala televizní stanice BBC One. České nakkladatelství ho letos vydává pod názvem Zlodějka. Zatím poslední román Sarah Waters, The Night Watch (2006), líčí příběhy čtyř žen v Londýně za 2. světové války a stejně jako všechny předchozí byl nominován na několik literárních cen.

Roku 2003 byla Sarah Waters jmenována jedním z 20 nejlepších mladých britských autorů a při udílení britských knižních cen (British Book Awards) získala titul autorka roku.

Svou sexuální orientaci si uvědomila během vysokoškolských studií a rodičům ji prý přiznala až po několika letech. V současnosti žije ve viktoriánském (jakém jiném) bytě v jihovýchodním Londýně (pracovna Sarah vypadá takto); její přítekyně Lucy, redaktorka televizního magazínu, žije za rohem v bytě se zahrádkou, který jí Sarah koupila. Víkendy tráví obě spolu se svými kočkami.

další info:
oficiální stránky
@ wikipedia
záznam rozhovoru se Sarah Waters na Sapphic Central
profil na stránkách Guardianu
články na serverech novin Guardian a The Indpenedent

na serveru Meet The Author Sarah Waters představuje své knihy Fingersmith a The Night Watch
Sylva Ficová (2007-11-22 09:53:37)

VSTUP DO DISKUSE (Počet reakcí: 4) » (dnes: 0) 
Část tohoto portálu má inzertní charakter. Zadávání nepravdivých údajů je v rozporu se zákonem.
Provozovatel portálu lesbickykoutek.cz neodpovídá za případné vzniklé škody uživatelů seznamky na tomto serveru.