Filtrace žen podle příjmení:

Zvolte písmeno:
A  B  C  D  F  H  I  J  K  L  N  P  S  T  U  W  

Tegan and Sara

Tegan and Sara
Lesbické duo Tegan and Sara jsem poprvé objevila asi před třemi roky na jednom hudebním blogu a jejich indie popíkové a snadno zapamatovatelné písničky mně jako pseudorockerku nějakou dobu nešly z hlavy.

Jednovaječná dvojčata Tegan Rain a Sara Kiersten Quinovy (*1980) pochází z kanadského Calgary. V sedmnácti letech nahrály ve školním hudebním studiu dvě kazety svých prvních písniček a o rok později na sebe upozornily v soutěži calgarských kapel Garage Warz, ve které získaly do té doby nejvyšší počet bodů. Od té doby vystupovaly s celou řadou významných hudebníků, např. s Neilem Youngem, kapelou The Pretenders, s Bryanem Adamsem a Sarah McLachlan.
První album, Under Feet Like Ours (1998) původně vydaly jako Sara and Tegan, další čtyři - This Business of Art (2000), If It Was You (2002), So Jealous (2004) a zatím poslední The Con (2007) - pak už jako Tegan and Sara. Cover verzi jejich písničky Walking With A Ghost nahrála roku 2005 americké duo White Stripes na stejnojmenném EP. Tegan a Sarah se také objevily v epizodě "Last Dance" (311) seriálu L-Word (video je ke stažení např. zde.)

Tegan žije ve Vancouveru a Sara v Montrealu. Obě zpívají a hrají na kytaru, klávesy a klavír a hlavní melodii obvykle zpívá ta, která danou písničku napsala.

mp3:
I Know I Know I Know (2004)

videoklip Back In Your Head (2007)


další info:
oficiální stránky
@ myspace.com
recenze alba The Con na musicserveru
Sylva Ficová (2007-11-04 21:42:12)

VSTUP DO DISKUSE (Počet reakcí: 2) » (dnes: 0) 
Část tohoto portálu má inzertní charakter. Zadávání nepravdivých údajů je v rozporu se zákonem.
Provozovatel portálu lesbickykoutek.cz neodpovídá za případné vzniklé škody uživatelů seznamky na tomto serveru.