Filtrace žen podle příjmení:

Zvolte písmeno:
A  B  C  D  F  H  I  J  K  L  N  P  S  T  U  W  

Sea, Daniela

herečka a performerka

Sea, Daniela
Daniela Sea (*1977) mě nejdřív zaujala jako Moira a později Max ve třetí čtvrté řadě seriálu L-Word.

Vyrůstala v Malibu a později na Havaji v rodině hipísáckých surfařů - mořské vlny ji později inspirovaly k pseudonymu Sea. V šestnácti utekla z domova, protloukala se jako punková muzikantka a studovala herectví na vyšší odborné škole. Po studiích se vydala do Evropy a do Asie: hrála pouliční divadlo, jako žonglérka v cirkusu procestovala Polsko a osm měsíců žila v Indii v přestrojení za muže.
Po navrátu do USA pracovala krátce jako servírka, ale chtěla se vrátit k herectví. S přítelkyní Bitch si zahrála ve filmu Shortbus a mihla se v několika videoklipech (např. ve Filthy Gorgeous alternativní kapely Scissor Sisters spolu s Bitch ve First Day Of My Life folkrockových Bright Eyes - oba klipy jsou na YouTube.com). Skutečný průlom pak přišel, když kamarádce, která se podílela na natáčení seriálu L-Word, svěřila videonahrávku svých hereckých etud - netrvalo dlouho a dostala nabídku na roli Moiry/Max. Zatím poslední Danielinou rolí je Calvin v komedii Výbor ťuťu ňuňu cecíků, uvedené na letošních Mezipatrech.

V současnosti se Daniela Sea podílí na filmovém a hudebním projektu své přítelkyně Bitch and the Exciting Conclusion, vydává sbírky poezie, umí polsky, hraje na akordeon a kytaru a jejími vzory jsou prý indická přírodovědkyně a ekofeminitska Vandana Shiva, americká aktivitka Judi Bari a "prokletý" Arthur Rimbaud.

další info:
rozhovor s Danielou na serveru AfterEllen.com
oficiální stránky
Sylva Ficová (2007-10-29 23:35:05)

VSTUP DO DISKUSE (Počet reakcí: 0) » (dnes: 0) 
Část tohoto portálu má inzertní charakter. Zadávání nepravdivých údajů je v rozporu se zákonem.
Provozovatel portálu lesbickykoutek.cz neodpovídá za případné vzniklé škody uživatelů seznamky na tomto serveru.