Diskuse k článku: Lesbické rodičovství v praxi

Vložil/a Snažilka | 2014-02-27 12:45:34
Daně - díky
Děkuji moc Janě za info o změně novely o daních na rok 2014. Je to pro nás aktuální - v létě chceme zavřít registrované partnerství a pořídit si miminko, takže se nám odpis z daní na partnerku a dítě bude hodit. Dík za info:-)
Vložil/a jana | 2014-02-27 09:25:06
Změny ohledně daní od roku 2014
Od 1.1.2014 platí novela zákona o dani z příjmů, podle které mají registrovaní partneři pro účely této daně stejné postavení jako manželé. Např. si tedy může registrovaná partnerka "odečíst z daní" částku na svou partnerku, která je doma s dítětem a nepracuje, podobně jako manžel na manželku. Také lze uplatnit daňový bonus na dítě partnerky. Tyto změny se budou týkat daňového přiznání podávaného za rok 2014, tj. příští rok.
Vložil/a Lenka | 2014-02-25 15:11:19
To je pravda
Daruje prý sperma na klinice, jenže na které? Na žádné pochopitelně, jak jsem zjistila. Jde mu jen o to jedno a chce si jen užít.
Vložil/a Daneš | 2014-02-24 21:02:54
Březnové setkání LG rodin
I v letošním roce pokračují pravidelná setkávání LG rodin. Vídáme se každou první středu v měsíci v 16 hodin.

Zvu vás na Listopadové setkání, které bude 5. 3. 2014. Potkáme se u pískoviště na "Našem hřišti", Zábrdovická 2, 2. patro.

Vítáni jsou všichni, kdo chtějí poznat jiné rodiče a jejich děti, poklábosit o všem možném, zjistit, jak to chodí v jiných rodinách, probrat sociální dávky, právní vztahy v registrovaném partnerství i jiná aktuální témata. Uvítáme i ty, kdo teprve plánují dítě a chtějí si s někým o tom popovídat.

Těšíme se na Vás.
Nelli
Vložil/a Daneš | 2014-02-24 21:02:54
Březnové setkání LG rodin
I v letošním roce pokračují pravidelná setkávání LG rodin. Vídáme se každou první středu v měsíci v 16 hodin.

Zvu vás na Listopadové setkání, které bude 5. 3. 2014. Potkáme se u pískoviště na "Našem hřišti", Zábrdovická 2, 2. patro.

Vítáni jsou všichni, kdo chtějí poznat jiné rodiče a jejich děti, poklábosit o všem možném, zjistit, jak to chodí v jiných rodinách, probrat sociální dávky, právní vztahy v registrovaném partnerství i jiná aktuální témata. Uvítáme i ty, kdo teprve plánují dítě a chtějí si s někým o tom popovídat.

Těšíme se na Vás.
Nelli
Vložil/a Hanka | 2014-02-19 20:33:19
Pro Dana
Pomáháš jen heterosexuálkám k dítěti? Tak co tu vlastně děláš na lesbické a gay rodičovské seznamce?
Vložil/a Dan | 2014-02-19 20:21:26
Každé dítě má právo na otce
Podle mne lesbické páry, nemají vychovávat dítě samy. Musí vždy být znám otec a mužský element vy výchově. Pokud dítě vychovávají dvě ženy a chtějí otce zapřít, je to velká chyba. Takovým lesbám bych já rozhodně sperma nedal v žádném případě!!
Vložil/a MM | 2014-02-17 08:44:16
romana300
U "romana300@centrum.cz" mi stačilo si ten mail zadat do Googlu vypadl na mě nějaký inzerát z roku 2011 na skupinový sex, o který má zájem nějaký pár čtyřicátníků.

Vložil/a romana300 | 2014-02-14 00:45:56
Jeho mail
Vložil/a romana300 | 2014-02-14 00:17:43
Pozor neposílejte nikomu svůj spermiogram na mail romana300@centrum.cz
Chlap pod mailem romana300@centrum.cz loudí opakovaně cizí spermiogramy.

Text jeho mailu:

od Romana (romana300@centrum.cz):
Dobry vecer, reaguji na Vas inzerat a protoze touzim po diteti, muzete mi o sobe zaslat nejake informace vc fotografie a vasich podminek. Uvitam i zaslani Vaseho aktualniho spermiogramu.
Dekuji za odpoved.

Když mu ho nepošlete, přesto o něj opakovaně usilovně žádá a píše, že stejně žádný nemáte, tak se nemá cenu ani prý scházet.

Následně si podal tento inzerát tento inzerát, kde je vzteklý, že on sám žádný spermiogram nemá a místo něho posílá fotku cizí fotku roztaženou pochvou, a uvádí, že žádný spermiogram nepotřebuje, pak se začne najednou omlouvat, ještě za to sperma požaduje peníze, drzoun jeden:

Jméno: Předám Ti kvalitní sperma | Věk: 44 | Město: ČR | Kraj: - nezadáno - | číslo inzerátu: 1748
Chceš být těhotná?
Možná už máš zkušenost s těmi, co jen slibují a nic nedodrží, chvástají se spermiogramy, které nemají, mám pokračovat? Rád poskytnu své spermie klasickou cestou finančně zajištěné ženě co se bude umět o své dítě náležitě postarat a pro kterou není odměna za sperma překážkou. Na oplátku nabízím své kvalitní a husté sperma ke 100% oplodnění. Podmínka je vše bez zápisu do R.L. a dalších nároků v budoucnosti. Jsem vyšší postavy, 190cm, modré oči, tmavovlasý. Bude lépe, pokud máš nad 165cm výšky a štíhlejší postavu. Více si napíšem po emailu.

Vložil/a Hristo | 2014-02-01 02:41:49
Dávám sperma
Jsem bulhar,hezky 35let,mám 1krasni díte ,dávám sperma,možna i víc pokusí.
Vložil/a Adka | 2014-01-05 13:59:06
Poradte prosim....
ahojte,mala by som taku jednu prosbicku,s priatelkou zhaname nejakeho solidneho,overeneho darcu spermii,nechceme sa nejako popalit...viete nam odporucit niekoho kto uz deti ma,alebo vam s dietatkom pomohol?Ozaj chceme najst slusneho a prima chlapa....dakujeme za kazdu radu....
Vložil/a Bb | 2013-12-13 16:22:14
Darování
Těch 10.000 klinika sice dává, ale ne za ty 2-3 odběry, nýbrž za celý cyklus 10 darování k uskladnění plus ten potřebný počet darování k provedení testů. Navíc dávají půlku z toho po ukončení darovacího cyklu a druhou půlku po uplynutí půlroční karantény, která hlídá případné nemoci získané v období darování. A náhrady se to nazývá jen proto, že darování musí být ze zákona bezplatné a náhrady jsou jen způsob jak legálně dárcům tu odměnu poskytnout. Některé kliniky opravdu přijímají dárce až do 40 let, ale většina jich má věkové limity přísnější.
Vložil/a Muž | 2013-12-12 17:28:23
Darování v praxi
Co jsem psal dříve, tak v podstatě totéž se lze dočíst na tomto serveru. Pokud je darování mimo kliniku, a pokud muž prokazuje svůj zdravotní stav certifikátem, tj. ukáže dotyčné své jméno, je čistě na její dobré vůli, jestli ho uvede jako otce po narození dítěte. Všechny ty dohody nemají oporu v zákoně, to už jsem psal.
Jinak na centrum.cz psali o darování spermatu. Překvapilo mě, že muži můžou být až do 40 let, dále za několik darování (musí být určitý objem, obvykle stačí 2-3 darování) se neplatí, ale poskytují se náhrady, klinika z Brna uváděla částku deseti tisíc.
Přijde mi, že shánění dárců mimo kliniku je čistě o vyčůranosti. Jednak jak ušetřit a pak tu je otázka alimentů. Bohužel, reakce na inzeráty jsou takové, že dotyčné ženy mají nabídek nadbytek, můžou vybírat a nezaplatí vůbec nic.
Vložil/a Muž | 2013-12-01 19:40:20
Darování v praxi - reakce
Pokud někde jde darovat sperma a nechce být platícím otcem, tak pokud to není vyložené hovado, tak ho trošku zajímá, jak bude dítě žít. Normálního chlapa bude zajímat, jak si stojí dotyčná či ten pár finančně i z hlediska dlouhodobé jistoty. Potom ho musí zajímat, jestli je matka zdravá. Ty defektní geny jsou totiž stejně tak od otce, jako od matky. NIkdo nechce mít debilní, depresivní či duševně nemocné a nebo psychopatické dítě. Ani nikdo nechce, aby se dítě narodilo s kapavkou, syfilis a nebo AIDS.

Ze spermatu muže mi přijde minimální možnost, jak se něčím nakazit. Nakažení i např. genit. bradavicemi, to se děje dotykem sliznic a zpravidla přes malou ranku. Proto je horší anální sex, kde dochází více ke vzniku malých trhlinek, kudy může přejít infekce.

Přes reprodukční centra jsem nemínil metodu asistované reprodukce, to jsem už psal. Mínil jsem jen provedení inseminace, tj. rozmrazí vzorek spermatu a aplikují ženě v jejím plodném období. Jedině přes centrum má muž garanci, že nebude platit. Placení na dítě je do 26 let, jenže ten strop neplatí absolutně. U postiženého by platil celý život a jsou i jiné možnosti, kdy rodič má povinnost platit. Platil by nejen na dítě, ale i matce po dobu, kdy kvůli péči o dítě nebude stíhat zaměstnání.

Z výše uvedených důvodů i z těch, co jsem zmínil dříve, si prostě myslím, že muži by měli být v otáce darování velice opatrní. Smlouvy a nebo že jim někdo se zaručí, že nebude nic chtít (a přitom zkoukne mé dokumenty se jménem), to je opravdu pro zasmání. Ono je totiž třeba část ženatých mužů, kteří nemůžou mít dítě, žena jim nepovolí mít je bokem, ale chtěli by ho přece mít. Darovat taky nemůže muž nad 35 let, přitom dítě normálně může mít klidně v 55 nebo i 65 (Gott, exprimátor Svoboda). Před lety jsem viděl v televizi jakýsi dokument. Muž měl lesbickou ženu, žili v domácnosti myslím i s její partnerkou. Měl s ní děti, jestli měli někdy sex nevím, s tou partnerkou ho pochopitelně měla. Mužovi bylo už tak přes 50, tak to zřejmě fungovalo řadu let.
Vložil/a Bb | 2013-12-01 08:30:03
Darování v praxi
A co by měly ty ženy dárcům dokládat? Že je při aplikaci stříkačky nenakazí nějakou chorobou? To dokládání zdravotního stavu a kvality spermatu je na ochranu žen, aby nechytly nemoce, dárce defektních genů nebo neztrácely čas s neplodným. Při plnění stříkačky muž nic neriskuje a pokud ti dokládání zdravotního stavu přijde ponižující, tak nikdo tě k tomu nenutí.
A více než do 26 let alimenty platit nemůžeš, 26 je strop, alespoň pokud to teda nebude dítě nějak postižené.
A k poslednímu - místní zájemkyně do těchto center opravdu nemůžou, dle našich zákonů je klinika jen pro hetero páry. Navíc, co mám zákulisní zprávy, tak první 3 pokusy na většině klinik úmyslně snižují šance na úspěch, aby vytřískali co nejvíce peněz z pojišťoven, je to pořád jenom byznys.
Vložil/a Bb | 2013-11-30 13:05:17
Darování v praxi
Ještě jsem neslyšel, že by k přiznání otce nějaký státní pracovník ženu nutil, navíc zapsání do RL se provádí souhlasným prohlášením rodičů na matrice, takže bez spolupráce otce (nebo soudu) si to nedokáži představit ani kdyby žena ve slabé chvilce podlehla nějakému nátlaku. A stát není nějaká entita doléhající na ženy, ale jen banda zkostnatělých a otrávených úředníků, co většinou nestojí o práci navíc.
Na genetický výběr mají ženy plné právo. Požadavky na spermiogram/zdraví/nekuřáka jsou bez debat, protože ženy chtějí výsledek a ne jen několikaroční snažení. Vš zase je částečným ukazatelem inteligence, u někoho neznámého o lepším ukazateli alespoň nevím, a chytré dítě chce také každý. Věk také hraje roli, protože po 35-40 roku u mužů rapidně roste počet chromozomiálních poruch a o větší šanci na postižené dítě též nikdo nestojí. Požadavky na vzhled jsou už spíše bonus, aby bylo podobné matce nebo partnerce. Pokud je dostatek nabídek, není nic špatného si vybrat tu nejlepší, nebo toho co se požadavkům blíží nejvíce. Muž je možná jen v té pozici plemeníka, ale dle množství inzerátů tady jim to nevadí a tebe k tomu nikdo nenutí.
To že tu má každý ženský inzerát spoustu odpovědí neznamená, že si všechny zájemce pozve domu a spláchne jejich příspěvek do výlevky. Nebo že pár co plánuje dítě to spláchne, protože se jednou špatně vyspí.
Ten jednorázový styk s někým cizím je dost ignorantní návrh, protože nikdy nevíš co chytíš, jak je na tom geneticky s chorobami, jestli je vůbec plodný (požadavky klinik splňuje jen 10% žadatelů) a hlavně to většinou není jen otázkou 1 pokusu.
Nepopírám, že někdo může mít úmysl chtít alimenty už od začátku, i tady se víc hodí VŠ dárce, jakožto potenciálně bohatší, a souhlasím i s tím, že dříve zmíněná smlouva by neobstála, i kdyby byla definována správně (do RL ho může žena uvést třeba až v 25 letech, dárce podle smlouvy dostane odměnu alimentů za pár měsíců co je uveden, ale soud nařídí zaplatil alimenty za těch 25 let zpětně). A i smlouva, kde se žena zaváže otce neuvést je k ničemu, protože při jejím porušení ženě nemohou vzniknout žádné sankce.
Je tu někdo kdo se již setkal s nátlakem úřadů na uvedení otce? Nebo někdo zná způsob jak se alimentům skutečně vyhnout?
Vložil/a jraska@atlas.cz | 2013-11-29 23:17:42
Darování v praxi - k reakci Bb a Placení alimentů.
Darování v praxi - k reakci Bb a Placení alimentů.

Za prvé je to tak, že stát se snaží, aby matka otce sdělila. Pak přejde povinnost platit ze státu na otce. Zdravotnický či sociální pracovník/ce ve slabé chvíli různě tlačí, např. v porodnici a žena někdy podlehne, i když vážně nechtěla.

K ženě přijde dárce, daruje sperma. Splnil všechny požadavky (výška, statná postava, vš diplom atd.), nicméně dotyčné přijde nesympatický, nebo se jen špatně vyspala. Není nic snažšího, než že si to rozmyslí. Nebo se prostě našel jiný dárce a tohoto nestačila odvolat. Tak prostě misku spláchne do výlevky, jak jednoduché. To není paranoia, ale realita. Stačí vidět, kolik každý inzerát tu má odpovědí. Mužů se nabízí celá řada, tak pro si nevybrat. Pominu ztrátu času případně i placení jízdného, ale hlavně mi přijde urážlivé přijít někam, tam masturbovat za účelem umožnění nového života. Dáma se špatně vyspí a tak to prostě spláchne. Tomu jsem chtěl předejít. Buď zaplatí ten pakatel (alimenty za jeden měsíc budou ne tisíc, ale spíš desetinásobek!). Nebo prostě si aplikuje před mými zraky - o peníze mi fakt nejde. Respektuji intimitu, nejde mi ani o almužnu za darování života, nicméně rád bych zabránil tomu, že se někdo jen pobaví tím, že mě pozve a pak si to rozmyslí a obsah spláchne.

Ne každá žena se bude soudit kvůli alimentům. To jsem netvrdil. Ale může nastat situace, že věci se změní a dotyčná se ocitne v nouzi (viz odkazy na novinové příspěvky níže). U některé ale může jít o úmysl od začátku. O sobě napíše, že má vš, manažerskou pozici, skvělou partnerku. Ve skutečnosti nemá maturitu, práci shání a nemá majetek, ale leda holý zadek. A partnerku trvalou taky nemá, jen je promiskuitní.

Zcela jsem nepochopil, jak by se šlo alimentům vyhnout. Tvrdím že nešlo. JIné závazky by jako nemravné soud zrušil, případně je nešlo ani vymahat. A soudy by alimenty přikázal, funguje to i kdybych se odstěhoval do USA. Musel bych zvolit leda zemi, s kterými nemá náš stát dohodu.

Pokud chce nějaká žena jen otce od neznámého muže, tak ať má jednorázový styk s někým cizím, nezkoumá jeho zdravotní dokumentaci, kde je plné jméno i datum narození. Nebo ať si nechá to sperma stříknout a pak aplikuje sama. Pokud hetero žena někdy otěhotní s náhodným partnerem a jde to bez zjištování jeho zdravotní karty, absolvovaných škol, majetkových poměrů atd., tak proč by to nešlo i pro lesbickou či osamělou ženu, která to dítě chce cíleně. Kdo chce doklady, tak chce znát identitu a může chtít alimenty.

Potenciální dárci, pamatujte na toto a pokud darujete sperma, nesdělujte identitu (ta jde dohledat i z počítače z domova či z práce, pozor!).
Vložil/a Muž | 2013-11-29 23:15:57
Darování v praxi - k reakci Karin
Karin, nedůstojný přijde zas mě genetický výběr otce, který některý lesbické ženy či jiné zájemkyně o darování spermatu provádějí. Musíš být mladý, vš, vysoký, tmavovlasý, zcela zdravý, perfektní spermogram, sportovec atd. Pokud žena shání partnera, tak si nikdy nemůže takovýto výběr dovolit. Je to k smíchu, když žena ke 40 shání dárce do 30 let, například. Samo shánění spermatu staví muže do pozice plemeníka a nic víc.
Jinak já sem psát budu, jak uznám za vhodné. Nikoho neurážím a co jsem psal, jsou tvrdá fakta a žádné výmysly. Jádro je asi v tom, že odrazuji některé potenciální dárce. Ano, já je upozorňu na to, že když ukáží nějaké ženě např. spermiogram a doklad, že jsem bezvadně zdráv (toto vysvědčení doktor nedá např. pro zaměstnavatele), tak se vydává dotyčný v šanc. Může být, že dotyčná se rozejde s partnerkou, ztratí práci a zkrátka potřebuje peníze. Kdo jiný pak by byl povinen jí a dítě živit než otec dítěte? Co na tom, že si ani nezasunul a jen stříknul na misku, z které se to potom pomocí stříkačky aplikovalo do zájemkyně. Jen ať platí, je to jeho dítě. Řeči, že se jde placení vyhnout, to jsou jen hloupé řeči a je to hlavně naprostá lež. Komu sdělím své jméno, tak pak je to jen na dobré vůli, jestli dotyčná mě nahlásí jako otce či nikoli. Spoléhat v naší zemi na nečí čestné slovo (koho uvidím poprvé v den darování a vůbec neznám), tak to je fakt nejde. JInak ono jde vystopovat osobu i přes internet a počítač, z kterého byly posílány emaily. Pomocí DNA se pak velmi spolehlivě potvrdí otcovství. Nějaké smlouvy, že tu není závazek atd., ty mají hodnotu popsaného papíru a nulovou platnost. Zákony totiž hovoří jinak a zákon má přednost před smlouvou, která to chce stanovit v rozporu s ním.
Vložil/a Bývalý dárce | 2013-11-28 14:57:32
Placení alimentů
Myslím, tedy nevím, jestli je to po právní stránce v pořádku, ale možná existuje způsob, jak si "neplacení" alimentů pojistit. Je jasné, že dárci zde fungují jako dárci, nikoliv jako budoucí rodič se všemi právy a povinnostmi. Mezi dárcem a příjemkyní tak vzniká nepsaná dohoda o tom, že si nebudou vzájemně nijak nárokovat svá práva na dítě ani na vyživovací povinnost. Zákon je však vyšší právní normou, než jakákoliv smlouva, dohoda a pod., tudíž s tím nic dárce nenadělá. Jak se tedy nebát prozrazení své totožnosti a platby alimentů? Co třeba s příjemkyní uzavření smlouvy s uvedením finanční odměny pro třetí (nezávislou) osobu, přičemž účinnost smlouvy nabude platnosti dnem zápisu dárce do rodného listu dítěte? Výše odměny by byla stanovena jako měsíční výše alimentů krát počet měsíců do konce vyživovací povinnosti. Třetí osoba tam hraje tu roli, aby soud nemohl přičítat tuto odměnu jako příjem dárce a o tuto výši opět navýšit výměr alimentů. Z právního hlediska nevidím protizákonnost, není to ani nic nefér, příjemkyně buď dodrží dohodu a smlouva nenabude účinnosti nebo peníze, které získá na alimentech pak odevzdá v rámci smluvní odměny. Co si o tom myslíte?
Vložil/a Karin | 2013-11-27 17:46:46
Dítě od dárce
Promiň, ale Tvůj příspěvek je absolutně nedůstojný k celému aktu, který pro 2 ženy, které touží po dítěti, je takovým malým zázrakem. Darování života není jen "stříknutí na misku", jak nechutně uvádíš. Jde o dobrý skutek od dárce pomoci někomu, kdo to má mnohem složitější na rozdíl od heterosexuálních párů. Mám pocit, že Tvůj náhled na toto téma je absolutně negativní, možná je v něm neúspěch. Předpokládám, že nepatříš mezi dárce, kteří jdou s dobrým úmyslem toto činit. Raději si masturbuj doma, nic za to neber a hlavně, už sem raději nic nepiš!!! Odradíš jen ty, kteří chtějí pomoci, a pokud je člověk dost inteligentní, tak si to zařídí tak, aby pak žádné alimenty platit nemusel!!
Vložil/a Muž | 2013-11-20 15:26:10
Darování v praxi
Předchozí příspěvek považuji za velice poučný - pro muže, potenciální dárce. Sám váhám a tohoto se bojím. Kdo chce být otcem, platit alimenty, podporovat matku dítěte, tak OK. Inzerci hledáme tatínka beru. Ale pak jsou muži, kteří nechtějí nebo spíš nemůžou platit. Důvody různé, např. má manželku, nemají děti a s ní to nepůjde.
Požadavky, jak má být zdravý, vysoký, vysoká škola a vysoké IQ, sportovec, pohledný, věk kolem 30 atd. Jak genetický výběr. Ještě přinést potvrzení, že nemá nemoci a má výborný spermiogram. Doktor, když dává potvrzení pro zaměstnání, tak uvádí pouze schopen nebo neschopen, případně napíše schopen a omezeními a ta uvede. Kdo chodí darovat na kliniku, tak dostane malý obnos, sami si ověří, že není moc starý a nemá závažné nemoce, musí mít aspoň maturitu, vš je plus. Některé dámy jsou daleko dál, chtějí víc než co ty kliniky. Přitom v reálu mají děti i duševně nemocní či debilové, lidi s trpasličím vzrůstem jako J. Krytinář atd. - kteří by fakt děti mít neměli. Tady najednou tvrdý výběr.
Ale víc mi šlo o jiného, výše psané byl jen úvod. Kdo daruje sperma mimo kliniku, prokáže dané ženě, že je zdravý, nechá jí zavolat na kliniku, ukáže občanku - tak pak může platit alimenty jak mourovatý. Žádná smlouva totiž neplatí, pokud to zákon stanoví jinak. A ten umožnuje anonymní otcovství jen přes ty kliniky. Jinak je na matce, rozhodne-li se otce zatajit, což pro ni snad může mít finanční následky. Ale bude pod tlakem, stát totiž platit nechce, tak na matku udělají zdravotničtí pracovníci či jiné státní orgány tlak, aby pověděla.
Jak teda darovat? Neříkat své jméno, nevodik k sobě domů ba ani na chalupu ap. Zajít k dotyčné ženě k ní domů, tam stříknout na misku a věřit, že dotyčná si to aplikuje a nespláchne to do výlevky. Pro tento případ bych buď chtěl vidět, jak si to aplikuje, tj. zavede stříkačku do vaginy a obsah vyprázdní. Nebo si nechat dát peníze za ztrátu času a špatný vtip, prostě symbolických tisíc korun a pak dotyčnou nebudu kontrolovat.
Občanku bych ukázal leda se zakrytím jména, čísla OP i RČ, mohl bych ukázat leda město bydliště a vš titul.
Je totiž blbé dítě nemít (fakticky, nemít kontakt atd.) a přitom plnit všechny povinnosti otce.
Ani to není tak, že by se tu ozývali nadrženci. Rozumný muž s cizí ženou nebude hledat jednorázový styk bez kondomu. Nakazit se jde i skondomem a nemusí jít jen o pohlavní nemoc. Na masturbaci není potřeba někam jezdit a tam jít to udělat do koupelny a chytit na misku či do stříkačky. Navíc před tím úkonem si dát den až dva sexuální půst.
Vložil/a Miriam | 2013-11-14 14:22:55
rodičovství
Dobrý den,
Studuji sociální práci na Filozofické Fakultě v Praze, píši bakalářskou práci na téma Homosexuální páry jako rodiče. Chtěla bych vás poprosit, jestli by byl ochotný se mnou někdo udělat rozhovor? Hledám páry, které už spolu dítě vychovávají a nebo páry, které to plánují. Rozhovor je anonymní, jde o několik otázek, které se týkají rodiny, domácnosti.Rozhovor je možné udělat přes Skype nebo email. Kontakt na mě je mrazkova.miriam@seznam.cz. Děkuji
Vložil/a Petra | 2013-10-28 20:51:40
Pro Lukackka rádoby dárce
Spermie se darují vždy zdarma, nelze je prodávat. Vyhovujícímu dárci náleží uhrazení veškerých nákladů s tím spojených. Pokud chceš darovat, nech se nejprve otestovat na dárcovských zdravotnických zařízeních, jestli vůbec splňuješ podmínky pro dárcovství. Pokud budeš označen jako vhodný dárce, pak teprve můžeš začít darovat.
Vložil/a Lukacekk | 2013-10-27 12:41:55
Cena za darováni spermii
Dobrý den dámy. Chci se jen zeptat kolik si přibližně řikaji muži za radoby darovaní spermii? A co je k tomu za potřebí doložit za papiry? Jelikož už mi nepřipada zajimavé dělat v našem statě za 16 000.A když už člověk nekouři a sportuje tak mu to muže byt i užitečné. A pomužu tim i druhým. Za jake koliv info děkuji. píšte prosím na lukacekk@seznam.cz
Vložil/a Veronika | 2013-10-27 12:34:29
Injekční stříkačka
Ahoj můžete mi prosím zaslat Vaše zkušenosti s aplikací injekční stříkačkou? Jak to probíhá atd? Vaše případné rady prosím na mail Flegmaticka@seznam.cz děkuji
Vložil/a jana | 2013-10-21 09:28:15
dotazy okolí
Odpovídám podle pravdy, nic nezatajuju. Mně se osvědčilo připravit si dopředu odpovědi na nejčastější dotazy a když se pak někdo zeptá, tak už nejsem překvapená ani zaskočená a prostě vychrlím naučenou odpověď - jako ve škole u tabule :).
Vložil/a Veronika | 2013-10-19 23:25:22
rodina
Dobrý večer všem! Ráda bych se dotázala vás, které máte zkušenosti s výchovou svých dětí! Máme s přítelkyní dvě děti, které začaly chodit od září do školky. Stále více se dostáváme do situací, kdy musíme reagovat na dotazy ostatních rodičů i dětí ohledně rolí v naší rodině (např. zdali jsou děti sourozenci, kdo je máma...) Myslely jsme si, že jsme na to připravené, ale vždy nás to tak nějak zaskočí a rozhodí...Jak odpovídáte na podobné otázky vy?
Vložil/a Petr | 2013-09-30 02:15:15
Doporučuji
Bez ohledu na to, jakého dárce budete jako zájemkyně kontaktovat, bych vám doporučil udělat první kontakt po mailu a následně telefonicky z anonymní sim. Pak na nezávazném setkání někde v kavárně ověřit, jak daný člověk vypadá, hovoří, reaguje. Např. se poptat na obecné povědomí o světové historii, politice apod. Vím, že to není ideální, ale nenapadá mě jak jako žena můžete postupovat lépe.


Nový příspěvek

kod Opište znaky z obrázku
Pokud vám dojdou slova, jsou k dispizici emotikony. Používejte je, prosím, střízlivě.
Poznámka: provozovatelky serveru lesbickykoutek.cz nejsou odpovědné za obsah příspěvků ostatních uživatelů.
 
Část tohoto portálu má inzertní charakter. Zadávání nepravdivých údajů je v rozporu se zákonem.
Provozovatel portálu lesbickykoutek.cz neodpovídá za případné vzniklé škody uživatelů seznamky na tomto serveru.